Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Двамата са завършили Националното училище за танцово изкуство в София, а след това и АМТИИ – гр. Пловдив. Професионалната им кариера е свързана с трупата на Нешка Робева, а Людмил Макаронски танцува и в ансамбъл „Чинари“ и ФА „Тракия“. Фолклорът и танцовото ни изкуство са и тези, които ги събират в живота.
Людмил и Антония Макаронски са създатели на инициативата „Хората на България“, която дава възможност на всички желаещи да затанцуват в ритъма на неравноделните български тактове, да се учат от най-добрите български хореографи и професионалисти. Следващата такава среща е на 18 март в клуб „БГ ритъм“, когато стъпките на автентични български хора ще показва Асен Павлов – художествен ръководител и хореограф на ансамбъл „Чинари“, преподавател по български танци в НУТИ, носител на наградата „Сребърна лира“.
Днес отдавна вече няма мегдани, които да събират поколенията, но силата на емоцията и зарядът на българското хоро продължават да вдъхновяват и сплотяват всички, докоснати от него.