Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Документът ще бъде представен от председателя на СЕМ Мария Стоянова и председателя на ЦИК Ивилина Алексиева. Наблюдението обхваща 41 радио- и телевизионни програми и е проведено в периода 24 февруари – 26 март.
Сред позитивните изводи членът на СЕМ София Владимирова открои липсата на език на омразата и дискриминация в традиционните електронни медии. В интервю за предаването "Преди всички" тя заяви, че трябва да бъдат обсъдени предложения за промени в режима на кандидатстване за народни представители и в каква степен е допустима двойнствена роля - например кандидати за депутати, които същевременно са и журналисти и разполагат с ефирна изява по време на кампания.
Относно спорния казус да бъдат ли огласявани социологически резултати в изборния ден Владимирова посочи, че това е вътрешна полемика и в Съвета за електронни медии. Тя е на мнение, че трябва да има или пълна забрана, която да важи за всички, или свободният режим да бъде за всички:
Регламентът трябва да е еднакъв за всички. Другото положение поставя и зрителите, и слушателите в изключително нелепа ситуация. От една страна те са в интернет и са наясно с резултатите. От друга страна са във вашите студиа и сте принудени да водите странни театрални разговори.
Пред "Хоризонт" Мария Спирова, участник в организацията и провеждането на изборите в чужбина отбеляза, че броят на гласуващите наши сънародници през последните години се увеличава:
Гласоподаването нараства стремглаво - три пъти вече и то не от Турция. Гласуването от Турция не само достига таван, то намалява.
Двете мнения чуйте в звуковия файл.