Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Уведомяването им, доколкото разбирам това, е проблем на съда в момента. При условията на международната правна помощ е доста трудно, но се надявам, че всичко това ще бъде преодоляно, коментира Сотир Цацаров.
Голям обем от доказателства внесе прокуратурата точно преди година в Специализирания съд. Те са събрани в 80 тома, а на вниманието на магистратите, само на старта на делото, бяха предоставени разпитите на над 170 свидетели и над 100 експертизи. Четирите години разследване недвусмислено показваха трудно начало, въпреки че точно преди година главният прокурор Сотир Цацаров изглеждаше по-скоро оптимист:
Не мисля, че делото е нещо, което е непосилно. Бих казал така – не подценявайте съда!
В началото на юли, когато делото беше отложено за пореден път, връзка не беше установена само с трима от пострадалите израелски граждани. Те ще се търсят с посредничеството на Министерството на правосъдието и "Евроджъст". През тази година на процедурно буксуване единственият, който неизменно беше в съдебната зала, беше Ахмед Кьосов, баща на загиналия при атентата шофьор на автобуса с израелски туристи Мустафа. Подсъдими по първото дело за тероризъм в България задочно са Мелиад Фара и Хасан Ал Хадж Хасан. Те са обвинени в помагачество на атентатора самоубиец и се издирват от "Интерпол".
Пореден опит за начало на процеса ще бъде направен на 20 септември.