Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Депутатите подкрепиха реализацията на енергийния проект АЕЦ „Белене“ на пазарен принцип и без държавни гаранции, чрез отделяне на активите и пасивите за втората атомна централа в отделно проектно дружество. При тези условия се препоръчва на кабинета след октомври да предприеме действия за отмяна на мораториума за строителството на АЕЦ "Белене".
И в двете решения - и на ГЕРБ, и на БСП, беше заложена възможността на пазарен принцип да се докаже, че проектът е жизнен.
Седмицата завърши с гей парад и неговия антипод - шествие за традиционните семейни ценности.
Тези и още събития оформиха усещането на близост между ГЕРБ и БСП по време на гласуването на парите за въоръжаване. Парламентът одобри Проектите за инвестиционен разход за модернизация на Сухопътни войски и Военновъздушните сили. Проектите предвиждат купуване на поне 8 изтребителя и 150 единици бронирана бойна техника на обща стойност близо 3,3 млрд. лв.
Общият тон роди оптимизъм. Единствена критикувана остана полицията, която не откри затворника-беглец Владимир Пелов и допусна той за загине в махленска схватка.
Кметицата на район „Младост“ Десислава Иванчева остава в ареста. Отстраняването и обаче е с временен характер и ще продължи само, докато срещу нея се води дело. Това означава, че в района няма да се провеждат предсрочни избори и в случай на оправдателна присъда.
Нови искри прехвърчаха в парламента между управляващи и опозиция. Този път резкият тон беше във връзка с разговорите на премиера Бойко Борисов с руския президент в Москва.