Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Ловците са категорични, че със заповедта на ведомството няма да се спре разпространението на болестта у нас. Близо 50 души от 12 дружинки препречиха пътя с коли и не допуснаха достъпа за ферибота. Те издигнаха плакати с надписи: "Няма Африканска чума. Трябва да има лов".
Валентин Цонев обясни: "Управляващите трябва да вземат под внимание, че не само ние, ловците сме фактор за регулирането на африканската чума. Предизвикват ловците да бракониерстват или напрежение създават на ловците и аз мисля, че ще има умни хора и все още има горе управленци, които трябва да я регулират".
Според Росен Генов - член на Ловно-рибарската дружинка от село Лозица: "Ако не ни чуят властите в България, ще потърсим съдействие за решаване на нашия проблем от Европейската комисия. Протестните действия ще продължат до решаване на нашите искания".
Според изпратени преди време указания на Агенцията по безопасност на храните, днес е крайният срок ловните дружини да изградят в своите райони ями за съхранение на странични животински продукти. Изискването е ямите да са достъпни за високо проходима техника. Контролът по изпълнението е възложен на местните горски дирекции. В най-малко 10 членки на Европейския съюз вече има регистрирани случаи на африканска чума по свинете, съобщи Европейската комисия.
Темата е разгледана в звуковия файл.