Величина текста
Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Бугарске ритмичарке освојиле 18 медаља у Лисабону

Фотографија: fbgr.org/

18 медаља – 5 златних, 8 сребрних и 5 бронзаних, освојиле су бугарске гимнастичарке на турниру у ритмичкој гимнастици у португалској престоници Лисабону. Победница у вишебоју Невјана Владинова освојила је титулу у вежбама лоптом, чуњевима и траком, док је у вежби обручем освојила друго место. Победница у вежби обручем је Борјана Калејн којој је поред златне припала и бронзана медаља у вежби лоптом. Катрин Тасева је освојила две сребрне медаље – у вежби чуњевима и траком. У категорији пионирки се Катрин Цонева окитила сребром у финалној вежби лоптом и две бронзе у вежби вијачом и чуњевима. Стилијана Николова је освојила сребрну медаљу у вежби чуњевима и бронзану у вежби лоптом, а Красимира Илијева је освојила сребро у вежби траком.

Више из ове категориjе

Бугарска домаћин последње етапе Међународне дунавске регате

У Видину су дочекали учеснике 67. Међународне дунавске регате (Tour International Danubien – TID). Преко 130 учесника из 10 земаља пристало је у подножју тврђаве "Баба Вида". Видин је друга станица регате у бугарској деоници после Новог..

објављено 14.8.24. 09.55

"Лудогорец" испао из Лиге шампиона

Бугарски фудбалски шампион "Лудогорец" је испао у трећем колу квалификација за Лигу шампиона након пораза од Азербејџанског шампиона Карабага са 2:7 после продужетака. Иако је у Азербејџану "Лудогорец" победио са 2:1, укупни резултат је 4:8 и..

објављено 14.8.24. 09.15
Цанко Цанков

Цанко Цанков спрема се да преплива деоницу дугу 100 км на Дунаву

За историјско пливање у водама Дунава спрема се рекордер и светски шампион у пливању на отвореним водама и један од најуспешнијих маратонских пливача на отвореним водама Цанко Цанков, који је јуче напунио 37 година. Цанков планира да почетком..