Величина текста
Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

"Лудогорец" испао из Лиге шампиона

Фотографија: БТА

Бугарски фудбалски шампион "Лудогорец" је испао у трећем колу квалификација за Лигу шампиона након пораза од Азербејџанског шампиона Карабага са 2:7 после продужетака.

Иако је у Азербејџану "Лудогорец" победио са 2:1, укупни резултат је 4:8 и он не наставља своје учешће у Лиги.

Гости су повели у седмом минуту голом Жуниња, али је Дуа са два поготка преокренуо резултат. Међутим, у надокнади првог полувремена мрежу Лудогореца затресли су Бензиа и Андраде.

У Другом полувремену мреже су мировале, те је дошло до продужетака и тада је Карабаг постигао још 4 гола. Стрелци су били Бајрамов, Џиџа, Андраде и Бензиа.

Више из ове категориjе

Бугарска домаћин последње етапе Међународне дунавске регате

У Видину су дочекали учеснике 67. Међународне дунавске регате (Tour International Danubien – TID). Преко 130 учесника из 10 земаља пристало је у подножју тврђаве "Баба Вида". Видин је друга станица регате у бугарској деоници после Новог..

објављено 14.8.24. 09.55
Цанко Цанков

Цанко Цанков спрема се да преплива деоницу дугу 100 км на Дунаву

За историјско пливање у водама Дунава спрема се рекордер и светски шампион у пливању на отвореним водама и један од најуспешнијих маратонских пливача на отвореним водама Цанко Цанков, који је јуче напунио 37 година. Цанков планира да почетком..

објављено 13.8.24. 17.54

Карлос Насар: Још нисам достигао свој лимит

Олимпијски шампион у дизању тегова на Играма у Паризу Карлос Насар свечано је дочекан у Бугарској. Двадесетогодишњи спортиста попео се на олимпијски врх светског дизања тегова у категорији до 89 кг подигавши укупно 404 килограма. Подигао је 224 килограма..