Подкаст на српском
Величина текста
Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Победник Бугарске виртуелне кошаркашке лиге уз међународно учешће Немац

Кај Шаленберг из Немачке је победник Бугарске виртуелне кошаркашке лиге уз међународно учешће. Он је зауставио полет најбољег бугарског кошаркаша у иностранству последњих неколико година Александра Везенкова. Шаленберг није оставио буквално никакву шансу Бугарину тако што је финалну серију добио са 2-0, након резултата од 129:118 у другом мечу.

„Било је тешко играти против Каја. Он је изванредан гејмер. Ипак, стићи на финале лепа је ствар! Свако жели да победи, али када је ривал веома добар, треба му само честитати“, изјавио је Везенков.

Више из ове категориjе

Биљана Дудова

Биљана Дудова изгубила четвртфиналну борбу, али не и шансу за медаљу

Биљана Дудова изгубила је четвртфиналну борбу од четвртог носиоца Украјинке Ирине Кољаденко у категорији до 62 кг у рвању слободним стилом на Олимпијским играма у Паризу. Овај пораз, међутим, не значи крај такмичења за Дудову. Ако сутра, 10...

објављено 9.8.24. 14.35

Бугарски спортисти ће се данас на ОИ такмичити у 4 спорта

Данас ће се бугарски спортисти на Олимпијским играма у Паризу такмичити у четири спорта. Шансе за медаљу, након четири медаље освојене 8. августа, имају дизач тегова Карлос Насар и ритмичарка Борјана Калејн. Рвач Магомед Рамазанов обезбедио је за..

објављено 9.8.24. 10.29

ЦСКА 1948. и Ботев – Пловдив забележили победе у Лиги конференција

ЦСКА 1948. минимално је повео с 2:1 у Софији у мечу против најбогатијег фудбалског клуба на Кипру – Пафоса. У трећем квалификационом колу Лиге конференција Муамер Танковић је већ у 10. минуту довео госте у предност. У 29. минуту Марио Илијев је..