Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Александар Везенков номинован за награду „Спортиста године са Балкана“

Александар Везенков
Фотографија: ФИБА

Бугарски кошаркаш Александар Везенков један је од 10 ниминованих за награду Спортиста године са Балкана. Победник ће бити проглашен ове недеље. У 49. издању анкете учествују све националне агенције са Балканског полуострва. Везенков је са бугарским тимом завршио као број 1 на ранг листи освојених утакмица на Европском првенству, а на клупском нивоу се етаблирао као главни играч грчког гиганта Олимпијакоса, док је на Фајнал-фору Евролиге изабран у идеалан тим турнира.

У најужој конкуренцији да се оките титулом су кошаркаши Никола Јокић и Јанис Адетокумбо. У Топ 10 налази се и румунска пливачка сензација Давид Поповић. Освајач Лиге шампиона са Реал Мадридом и освајач бронзане медаље на Светском првенству 2022. Лука Модрић такође је у првих десет, заједно са тенисером Новаком Ђоковићем.

Више из ове категориjе

Јоана Георгијева

После укидања казне, Јоана Георгијева ће представљати Бугарску на ОИ у Паризу

Суд за спортску арбитражу у Лозани (CAS) поништио је бугарској кајакашици Јоани Георгијевој казну. Подсетимо да је Георгијева била привремено суспендована од почетка јуна о.г. због кршења антидопинг правила јер није била доступна за тестирање у децембру..

објављено 16.7.24. 16.48

„Ботев Пловдив“ као домаћин савладао трофејни „Марибор“

ФК „Ботев Пловдив“ је на свом терену савладао „Марибор“ резултатом 2:1 у утакмици првог кола квалификација Лиге Европе. Први гол за домаћине је у 9. минуту дао Антони Уџа, а Пијус Ширвис је, после грешке голмана, у 19. минуту изједначио. После..

објављено 12.7.24. 09.03

Пловдив домаћин два светска прванства у кајаку и кануу

Веслачки канал у Пловдиву домаћин је два Светска првенства у кајаку и кануу, саопштили су организатори. На првом шампионату од 12. до 14. јула учествоваће више од 300 ветерана из 37 земаља, а недељу дана касније, од 17. до 21. јула, одржаће се Светско..