Меч Џошуа - Пулев завршен

У мечу за светску титулу у боксу у тешкој категорији између светског шампиона Ентонија Џошуе и изазивача Кубрата Пулева победио је Џошуа. Меч је завршен нокаутом Пулева у 9. рунди.

објављено 13.12.20. 01.42

Почасна победа за ЦСКА и испадање бугарских тимова из Лиге Европе

ЦСКА је победио Рому са 3:1 у последњем колу групне фазе Лиге Европе, међутим ФК Рома је већ себи обезбедио прво место у А групи, јавља БГНЕС. Шампион Бугарске Лудогорец је изгубио од аустријског ФК ЛАСК Линц са 1:3 и тиме завршио своје учешће..

објављено 11.12.20. 12.08

Ривали Бугарске за Мундијал 2022. Италија, Швајцарска, Северна Ирска и Литванија

У квалификацијама за пласман на Европско првенство у фудбалу 2022. Бугарска ће играти у групи „Ц“ са Италијом, Швајцарском, Северном Ирском и Литванијом, одлучио је жреб у Цириху, јавља БТА. Мундијал у Катару одржаће се од 21. новембра до..

објављено 8.12.20. 09.27
Иво Балабанов

Након 26 година Бугарин поново претрчао 10.000 м за мање од 29 минута

Иво Балабанов је протеклог викенда на такмичењу у Лос Анђелесу претрчао дистанцу од 10.000 м за 28:43.33 и пласирао се на 7. место. Овај успех 23-годишњег Балабанова је трећи у историји ове дисциплине у   Бугарској. Бољи резултат остварили су само..

објављено 7.12.20. 14.23
Адријан Андреев

Тенисер Адријан Андреев постао четврти рекет Бугарске

Бугарски тенисер Адријан Андреев је напредовао за 49 места на светској ранг-листи и од данас је на рекордном за њега 573. месту. Тиме је 19-годишњак из Софије постао 4. рекет Бугарске. Наш најбољи тенисер Григор Димитров, за кога је сезона..

објављено 7.12.20. 13.27
Атанас Скатов

Алпиниста Атанас Скатов добитник Међународне награде за мир

Организатори Интернационалне трке мира (Peace Run) су на свечаној церемонији у Софији уручили Атанасу Скатову престижну награду   „Носилац бакље трке мира“ . Истакнути бугарски алпиниста је своје успехе у аплинизму посветио очувању животне средине,..

објављено 5.12.20. 14.35

Уручују се награде „Златни појас“ 2020.

Данас, 5. децембра, од 20,00 часова ће се одржати церемонија уручивања награда истакнутим спортистима Националне асоцијације борилачких вештина „Златни појас“. Награде се додељују трећу годину заредом на иницијативу председника Националне..

објављено 5.12.20. 07.50

Познате бугарске тенисерке неће учествовати на турниру у Дубаију

Истакнуте бугарске тенисерке Цветана Пиронкова, Викторија Томова, Изабелла Шиникова и Елица Костова су одбиле учешће на ITF тениском турниру у Дубаију, преноси БТА. Турнир, који се одржава од 6. до 13. децембра је са наградним фондом 100..

објављено 4.12.20. 16.24

Бугарин Атанас Скатов креће ка врху К2

Бугарин Атанас Скатов креће у експедицију освајања хималајског врха К2 – другог по висини врха у свету после Евереста. „Све је у вери. Верујем да имамо шансу да га освојимо“, рекао је Скатов у интервјуу агенцији БГНЕС. Први Бугарин који се..

објављено 3.12.20. 09.05

Три медаље за бугарске ритмичарке на Европском првенству у Кијеву

Бугарска је освојила три медаље у финалу Европског првенства у ритмичкој гимнастици у Кијеву, јавља на својој Фејсбук страници Бугарска федерација ритмичке гимнастике. Стиљана Николова је освојила злато у вежби вијачом и сребро у..