Атанас Скатов

Бугарин Атанас Скатов креће ка врху К2

Бугарин Атанас Скатов креће у експедицију освајања хималајског врха К2 – другог по висини врха у свету после Евереста. „Све је у вери. Верујем да имамо шансу да га освојимо“, рекао је Скатов у интервјуу агенцији БГНЕС. Први Бугарин који се..

објављено 3.12.20. 09.05

Три медаље за бугарске ритмичарке на Европском првенству у Кијеву

Бугарска је освојила три медаље у финалу Европског првенства у ритмичкој гимнастици у Кијеву, јавља на својој Фејсбук страници Бугарска федерација ритмичке гимнастике. Стиљана Николова је освојила злато у вежби вијачом и сребро у..

објављено 29.11.20. 10.04

Бугарска у четвртом шеширу за Мундијал 2022.

Фудбалска репрезентација Бугарске нашла се у четвртом шеширу пред жреб за квалификације за Светско првенство у Катару 2022. године, који ће се одржати 7. децембра у Цириху и то виртуелно. У том четвртом шеширу су још Босна и Херцеговина, Словенија,..

објављено 27.11.20. 16.10

Христо Стоичков се опростио од Марадоне

Познати бугарски фудбалер, добитник "Златне лопте" за 1994. годину, Христо Стоичков је на Фејсбук профилу свог бренда H8S поводом неочекиване смрти једног од највећих фудбалера свих времена – Дијега Марадоне, написао: „Отишао је дон Дијего –..

објављено 26.11.20. 10.29

12 европских медаља за Бугарску у теквондоу

Бугарска је забележила одличан наступ на завршеном Европском клупском теквондо првенству за јуниоре и девојке у Загребу. Бугарски такмичари су освојили 3 златне, 5 сребрних и 4 бронзане медаље. Злато су однели Божидар Аврамов, Александар Џорџев и..

објављено 24.11.20. 15.43
Збај /лево/

Победници Софијског маратона привремено суспендовани због допинга

Победници Софијског маратона у женској и мушкој конкуренцији – Украјинка Викторија Хапилина и Мароканац Јозеф Збај су привремено суспендовани са свих такмичења због употребе допинга, јавља Athletics Integrity Unit. "Вест представља..

објављено 18.11.20. 14.30
Веселин Топалов

Веселин Топалов међу 50 највећих шахиста свих времена

Бугарски велемајстор Веселин Топалов је уписан на листу 50 највећих шахиста свих времена највеће шаховске заједнице - chess24. Топалов, који је 2005. и 2006. био светски шампион у шаху ФИДЕ и бивши лидер на светској ранг-листи је пласиран на..

објављено 16.11.20. 16.28
Антони Иванов

Антони Иванов освојио победу у дисциплини лептир на 200 м

Бугарски пливач Антони Иванов је победио на турниру US Open у Гринсбору (савезна држава Северна Каролина, САД) у дисциплини лептир на 200 метара за мушкарце, јавља сајт BGSwim.com. Антони је дистанцу од 200 м препливао за 1:58,51 минут и..

објављено 16.11.20. 10.20
Данијел Иванов-Аоијам

Бугарски сумо рвач Аоијама освојио трећу победу у Токију

Бугарски сумо рвач Данијел Иванов-Аоијама је победио Јапанца Саданоумија у осмом колу турнира у сумо рвању у Токију, јавља БГНЕС. Ово је трећи успех Бугарина након пет узастопних пораза на турниру у новембру у главном гарду Јапана. У деветом..

објављено 15.11.20. 14.24
Катрин Тасева

Бургас домаћин такмичења у ритмичкој гимнастици

У Бургасу данас почиње традиционално Међународно такмичење у ритмичкој гимнастици "Жулијета Шишманова". Због пандемије коронавируса ове године је оно подељено у два дела – Републичко такмичење и Међународно такмичење. Републичко..