Η Εθνική ομάδα Βόλεϊ της Βουλγαρίας νίκησε την Εθνική της Ισπανίας με 3: 0 (25:12, 25:19 και 25:21), στον δεύτερο αγώνα της στον δεύτερο όμιλο του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Βόλεϊ Γυναικών, που παίχτηκε στο Πλόβντιβ. Πρόκειται για την δεύτερη νίκη της βουλγαρικής ομάδας, μετά την πρώτη συνάντηση με την Εθνική της Ελλάδας, η οποία επίσης κερδήθηκε με 3: 0. Αυτές οι δύο νίκες έβαλαν την ομάδα μας σε εξαιρετικά πλεονεκτική θέση για να προκριθεί στον 1/8 τελικό.
Βούλγαροι αστυνομικοί θα φύγουν για τη Γαλλία, για να βοηθήσουν τους γάλλους συναδέλφους τους για την εγγύηση της ασφάλειας στους θερινούς Ολυμπιακούς και Παραολυμπιακούς Αγώνες τον Ιούλιο και τον Αύγουστο 2024. Στα συμφραζόμενα του μεγάλης..
Η καλύτερη τενίστρια της Βουλγαρίας Βικτόρια Τόμοβα ανέβηκε σε θέση ρεκόρ στη σταδιοδρομία της στην κατάταξη της WTA – 63 η με συνολικά 1035 βαθμούς. Μέχρι τώρα το καλύτερο επίτευγμα της Τόμοβα ήταν η 64 η θέση από την 5 η Φεβρουαρίου φέτος...
Η Ευρωπαϊκή Συνομοσπονδία Σκοποβολής ψήφισε εμπιστοσύνη στη Βουλγαρία για τη διοργάνωση Euro 2026 στις ηλικιακές ομάδες κάτω των 21 ετών, κάτω των 18 ετών και κάτω των 16 ετών στο Μπουργκάς. «Δεν θα κρύψω ότι οι φιλοδοξίες μας ήταν να διεξαχθεί εδώ..
Το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ρυθμικής Γυμναστικής στην Κλουζ-Ναπόκα στην Ρουμανία, που τελείωσε χθες, ήταν ο τελευταίος αγώνας πριν την Ολυμπιάδα στο Παρίσι,..