Η Εθνική ομάδα Βόλεϊ της Βουλγαρίας νίκησε την Εθνική της Ισπανίας με 3: 0 (25:12, 25:19 και 25:21), στον δεύτερο αγώνα της στον δεύτερο όμιλο του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Βόλεϊ Γυναικών, που παίχτηκε στο Πλόβντιβ. Πρόκειται για την δεύτερη νίκη της βουλγαρικής ομάδας, μετά την πρώτη συνάντηση με την Εθνική της Ελλάδας, η οποία επίσης κερδήθηκε με 3: 0. Αυτές οι δύο νίκες έβαλαν την ομάδα μας σε εξαιρετικά πλεονεκτική θέση για να προκριθεί στον 1/8 τελικό.
Η Ρεγκάτα για κότερα «Βάρνα 200» (δύο 24ωρα χωρίς διακοπή) ξεκινά στις 12 Ιουνίου από τον Θαλάσσιο Σταθμό στην παραθαλάσσια μας πρωτεύουσα. Η απόσταση που πρέπει να διανύσουν οι συμμετέχοντες στη ρεγκάτα είναι 200 μίλια στη Μαύρη Θάλασσα στις..
Το αστέρι της Βουλγαρίας στην κολύμβηση ανοιχτής θαλάσσης Πέταρ Στόιτσεφ έκανε εξαιρετική εμφάνιση και έσπασε το ρεκόρ για το Τριπλό Στέμμα /Triple Crown/, που συμπεριλαμβάνει διάνυση της Μάγχης, κολύμβηση γύρω από το νησί του Μανχάταν και διάνυση του..
Ο Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ διατήρησε τη δέκατη θέση του στην παγκόσμια κατάταξη στο τένις που δημοσιεύτηκε σήμερα, και στις γυναίκες η Βικτόρια Τόμοβα ανέβηκε έξι θέσεις στην κατάταξη. Ο Ντιμιτρόφ επέστρεψε στο top 10 την 1η Απριλίου και παραμένει σταθερά..
Το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ρυθμικής Γυμναστικής στην Κλουζ-Ναπόκα στην Ρουμανία, που τελείωσε χθες, ήταν ο τελευταίος αγώνας πριν την Ολυμπιάδα στο Παρίσι,..