Η Μιχαέλα Φίλεβα αποκαλύπτει περισσότερα από το ταλέντο της στο νέο της κομμάτι «Από συνήθεια». Το τραγούδι είναι ένα από τα δεκατρία που έγραψε μια διεθνής ομάδα σε μια ειδική κατασκήνωση τραγουδοποιίας που διοργανώθηκε στα τέλη Απριλίου, στην οποία συμμετέχουν καλλιτέχνες από τη Σουηδία, τη Ρουμανία, τη Λετονία και τη Βουλγαρία. Στόχος του είναι να δημιουργήσει τραγούδια για το νέο άλμπουμ της Μιχαέλα Φίλεβα, που έχει προγραμματιστεί να κυκλοφορήσει στις 20 Οκτωβρίου 2023. Πρέπει να περιμένουμε μέχρι τον Σεπτέμβριο, όταν, σε επτά συνεχόμενα επεισόδια που θα διανεμηθούν στα κοινωνικά δίκτυα, θα μάθουμε πώς δημιουργήθηκαν τα τραγούδια του πέμπτου δίσκου της.
Η Μιχαέλα Στρίντμπεκ από τη Σουηδία και ο Ρουμάνος παραγωγός Ράντου Παρβολέσκου συνεργάστηκαν για να γράψουν το τραγούδι «Από συνήθεια» με το οποίο η Μιχαέλα Φίλεβα ανοίγει την αυλαία του πέμπτου άλμπουμ της. Τους στίχους στη Βουλγαρική γλώσσα έγραψε η Μιχαέλα Φίλεβα, η οποία συμμετείχε και στη δημιουργία μεγάλου μέρους των τραγουδιών του επερχόμενου δίσκου.
Αυτό το καλοκαίρι μπορούμε να συναντήσουμε τη Μιχαέλα σε συναυλίες σε ανοιχτές σκηνές κλαμπ της Βουλγαρίας και στις 20 Οκτωβρίου στη συναυλία - πρεμιέρα του νέου άλμπουμ.
Φωτογραφία: Άνι Πετρόβα
Μετάφραση: Σταύρος Βανιώτης
Το τρίο Innerglow με το τραγούδι «Απελευθερωμένος» , ήταν μεταξύ των φιναλίστ στον 55ο Διαγωνισμό «Άνοιξη» της ΒΕΡ. Ο Τόντορ Κοβάτσεβ, ο Πέταρ Ζέλεβ και ο Ματέι Χριστόσκοβ τώρα προωθούν το κομμάτι τους, γιατί είναι πολύ κατάλληλο για το καλοκαίρι...
Η Ορχήστρα Δημοτικής Μουσικής της ΒΕΡ με μαέστρο τον Ντιμίταρ Χρίστοφ κλείνει τη σεζόν απόψε /20 Ιουνίου/ με μια συναυλία στην οποία θα ακουστούν μόνο τίτλοι πρεμιέρας. Το πρόγραμμα περιλαμβάνει 17 νέα κομμάτια και διασκευές τραγουδιών που θα..
Ο Λιούμπο Κίροφ είναι ανάμεσα στα αστέρια της βουλγαρικής μουσικής, που τα τελευταία χρόνια γεμίζουν τις μεγαλύτερες αίθουσες. Κάθε τραγούδι του συγκινεί το κοινό, που έχει νέα αφορμή χαράς – πριν λίγες μέρες ο ερμηνευτής κυκλοφόρησε το άλμπουμ..
Η Μιχαέλα Φίλεβα παρουσιάζει νέους λατίνο ρυθμούς στο καινούριο της τραγούδι που λέγεται "Λα Μούζικα". Η Μιχαέλα γνωρίζει ισπανικά και της αρέσει η..