Πριν 2 χρόνια ο τζαζ πιανίστας και συνθέτης Ζίβκο Πετρόβ παρουσίασε το άλμπουμ "Change the way" (Άλλαξε κατεύθυνση). Τώρα παρουσιάζει το νέο του άλμπουμ "On the way" (Στον δρόμο). Το άλμπουμ μας μεταφέρει σε 11 σημεία του πλανήτη μεταξύ των οποίων είναι η Ρώμη, η Αργεντινή και το Μαρόκο, το Μόνρεαλ και η Νέα Υόρκη, το Λονδίνο και το Όσλο.
Από τις 17 Νοεμβρίου το τρίο JP3 ξεκινά νέα περιοδεία στο Σούμεν, την Βάρνα (19.11), το Πλόβντιβ (22.11), την Σόφια (17.12), το Ντόμπριτς (19.12) και το Μπουργκάς (20.12). Διοργανωτές είναι η Πολιτιστική Οργάνωση «Αρτ Μιούζικ Ατελιέ» και η „JP Music” με χρηματοδότηση από το υπουργείο Πολιτισμού.
Στις συναυλίες αυτές το κοινό θα ακούσει και τα κομμάτια που το τρίο ηχογράφησε για την ταινία «Σάρκα» του Ντιμίταρ Στογιάνοβιτς, η οποία θα κυκλοφορήσει το 2024.
Οι συνθέσεις είναι του Ζίβκο, στα κρουστά είναι ο Ντιμίταρ Σέμοβ και στο κοντραμπάσο ο Ντιμίταρ Καραμφίλοβ.
Το άλμπουμ "On the way" ήδη ηχεί στα ραδιόφωνα των ΗΠΑ και του Καναδά και οι μουσικοί συντάκτες και οι DJ στις ΗΠΑ το κατατάσσουν στην δεύτερη θέση στις προτιμήσεις τους.
Ακούμε το κομμάτι "Sofia Sunday Morning" από το άλμπουμ "On the way". Οι μουσικοί του συγκροτήματος είναι πεπεισμένοι ότι η ζωή είναι ωραία.
Ένα από τα τραγούδια που συμμετέχουν στον διαγωνισμό τραγουδιού «Το Μπουργκάς και η θάλασσα» 2024 είναι το «Μου υποσχέθηκες» του Φωνητικού Συγκροτήματος HighLight. Το συγκρότημα αποτελείται από 20 ταλαντούχους νεαρούς ερμηνευτές της HighLight..
Απόψε οι νέοι μουσικοί από το συγκρότημα «Γιούπιτερ 7» δίνουν συναυλία στο πλαίσιο του πρότζεκτ «Νησί της μουσικής» του Πολιτιστικού Κέντρου «Σρεντέτς» στην Σόφια. Το Πολιτιστικό Κέντρο σημειώνει 50 χρόνια λειτουργίας με μια σειρά από συναυλίες με..
Στις αρχές της θερινής σεζόν οι Atazar, Kris V και η τραγουδίστρια Αλεξάντρα Ιβανόβα παρουσίασαν το κοινό τραγούδι τους «Μείνε» με εντυπωσιακό βίντεο, που μας μεταφέρει στην ακτή της θάλασσας. Η Αλεξάντρα προσχωρεί για πρώτη φορά στην ομάδα του..
Απόψε οι νέοι μουσικοί από το συγκρότημα «Γιούπιτερ 7» δίνουν συναυλία στο πλαίσιο του πρότζεκτ «Νησί της μουσικής» του Πολιτιστικού Κέντρου «Σρεντέτς»..
Ένα από τα τραγούδια που συμμετέχουν στον διαγωνισμό τραγουδιού «Το Μπουργκάς και η θάλασσα» 2024 είναι το «Μου υποσχέθηκες» του Φωνητικού..