Донкихотският подход на Сандърс започва още през 70-те години, когато за първи път се кандидатира от името на Партията на съюза на свободата. От тогава досега мисията му е да премахне несправедливостта спрямо работниците, причинена от неравното разпределение на приходи. Списанието New Yorker го сравни с изтъркана плоча, която привлича младото поколение.
Бърни Сандърс се възприема като демократ-социалист, а социализмът напоследък има някакъв възход в САЩ. Връзката на социализма с комунизма се приема за ретро.
На дебата той обра овациите, като се изказа твърдо срещу институционалния расизъм и "за" промяна в системата за лишаване от свобода.
Представянето на Сандърс беше оценено като слабо от коментаторите заради не много подредените му мисли. Той беше уязвим на нападки от уверената и добре подготвена Клинтън.
Бившият държавен секретар постави под въпрос политиките му, които в миналото са били за по-лек контрол на оръжията. Най-голямата бариера пред Сандърс е да успее да убеди Америка, че е необходимо да се отхвърли капитализмът.
Коментара чуйте в звуковия файл.
Електронна поща:
reporter@bnr.bgАдрес:
София, ПК 1040,