Георги Джоргов пети в спринта на Младежката олимпиада

Джоргов (на преден план) записа второ класиране в топ 5.
Снимка: БОК

Трима български биатлонисти намериха място сред първите 20 в спринтовата дисциплина на младежката олимпиада в Гангуон, Република Корея. Най-напред финишира Георги Джоргов, който след четвъртото си място в индивидуалната дисциплина преди три дни, днес се нареди пети с един пропуск в стрелбата.

Българинът завърши на 1:13 минути от шампиона Антонин Гай от Франция, който дублира златото от първия индивидуален старт. С две наказателни обиколки Николай Николов раздели десето място с германеца Бьорн Хедерик, а Веселин Белчински финишира 16-и с два пропуска на стрелбището.

При момичетата в биатлонския спринт Ирина Георгиева е 35-а (3 грешки в стрелбата), Никол Кленовска е 55-а (4) и Рая Аджамова е 67-а (8). Титлата спечели италианката Карлота Гаутеро.