Лацио с лесен успех в Италия

Футболистите на Лацио надиграха тима на Салернитана с 4:1 в Италия

Отборът на Лацио откри с победа 32-ия кръг на италианската Серия А.

Столичани спечелиха с 4:1 домакинството си срещу последния в класирането Салернитана, след като преди това загубиха на нула дербито с Рома (0:1) и от Ювентус (0:2) в първия полуфинал за Купата.

В петък вечер обаче възпитаниците на Игор Тудор решиха всичко още преди почивката.

Бразилецът Фелипе Андерсон вкара 2 пъти, след като откри резултата в 7-ата минута, а в 14-ата Матиас Весино го удвои.

В 16-ата гостите върнаха един гол чрез Лум Чауна, ала с втория си такъв в двубоя Фелипе Андерсон на практика сложи точка на спора в 35-ата минута за 3:1.

Този резултат се запази до заключителните минути на двубоя, тъй като в 84-ата на терена се появи Густав Исаксен, а само 3 по-късно именно той оформи крайното 4:1.

След успеха си Лацио вече има 49 точки и измесва от 7-ото място Наполи, който обаче има 48 и мач по-малко.

Салернитана вече може да мисли за Серия Б, тъй като остава закотвен на дъното с едва 15 пункта от 32 срещи,  докато първия спасяващ се Верона има 27 в своя актив, но и мач по-малко.

По публикацията работи: Георги Димитров