Ориан Бринкман - президент на Европейската организация на потребителите коментира:
"Знакът за качество ще покаже на потребителите, че сайтът отговаря на законовите изисквания и в същото време покрива допълнителни критерии, които са заложени от независима организация. Тази инициатива има позитивен аспект за икономиката на страната като цяло. Тя ще популяризира онлайн търговията и ще предостави защитена среда за потребителите. Знакът за качество се предоставя за определено време, за да не злоупотребяват търговците.
По данни от 2016 година, 27% от българите пазаруват онлайн, а страната ни се нарежда на първо място в ЕС по поръчка на дрехи и спортна екипировка. Най-големите страхове на пазаруващите онлайн са, че няма да могат да заменят продукта, ако той не е точния размер, че продуктът ще бъде повреден или грешен, че данните им ще бъдат откраднати. Те се оплакват също от дългите срокове за доставка, недоставяне на стоката, несъответствие на получения продукт с описанието му в уеб сайта.
Знакът създава сигурност на хората. Задължително условие е използването на криптирана връзка. Тоест рискът някой да открадне данните ви е преодолян, каза д-р Богомил Николов - изпълнителен директор на БНА „Активни потребители”:
Ориан Бринкман сравни новия знак с лекарство:
Ако трябва да сравним знака за доверие с вид лекарство - той не е хапчето, което взимаме, когато вече сме болни. По-скоро е витаминът, който служи за превенция.Знаците за доверие променят онлайн пазара изцяло. Когато започнат да се използват и окажат своето позитивно влияние, все повече търговци изявяват желание да поставят знак за доверие. По този начин те повишават качеството на услугите си, а потребителите избират по-лесно на кого да се доверят.
Знак за качество се използва в голяма част от европейските страни от дълги години насам. От компанията създател на "е! надежден" се надяват, че ще спечелят доверието на търговците и потребителите и че знакът ще окаже позитивно влияние върху онлайн пазаруването в България.
Киноконцерт: Романтичните неволи на Чаплин, Кийтън, Линдер - прожекция с музика на живо. Слушаме Еви Карагеоргу – координатор на събитието: "Това е много специална програма с три неми филма с музика на живо, рядко имаме такава възможност да ги видим" Повече подробности за автора на музиката и други неща, които ще ви заведат на прожекцията - в..
Разказът е на Снежана Маринова - краевед, изследовател на историята на Стара Загора и съавтор на книгата “Мозайка от миналото на Стара Загора”: Къде са секвоите в България? Откъде идват тези в Борисовата градина? Кой е В.В.Попов, чийто постамент за паметник откриваме до секвоите там? "Каква е цената, ако иска един човек като родения в Стара..
Разговорът е със Здравко Петров - урбанист и създател на проекта “Исторически маршрути”: "София никога не е била изостанала, минава през много животи. Била е много различна от това, което можем да си представим - с кьорсокаци и малко черкви, някои, като Света София, превърнати в джамии." Какво е съдържал първия градоустройствен план, кои са..
Прожекции на документалния филм „Скритата красота на Севера“ - повече за филма, заснет с дрон от неговия автор Вивиа Ники: "Северът за моето усещане е много мистично място с изключително много култура, оято е неразкрита." Разказът продължава като филм във филма или като изложба за филма - преценете сами в звуковия файл.
Започва третото издание на „Форум за съвременно изкуство и култура WIDE ARТ“ – за него ни разказва Радослав Механджийски: "Представяме съвременното изкуство през най-различни перспективи. Търсят се пресечни точки между технология и изкуство, психоанализа и изкуство и т.н. Мултижанровите подходи разширяват представите за изкуство." Още за поредното..
Визулен тур в изкуствата – Мария Маринова и Евгения Селвелиева от настоятелството на „Читалище-мечталище“ – на живо в студиото: "Това е гражданска инициатива, която събра съвсем случайно единомишленици. Оказа се, че има страшно много хора, които искат да видят културен хъб, а не прашасали и оставени на командно дишане места. Реално има супермного..
Festeaval – фестивал на чая, представен ни от Илиана Елиас: "Много чай от цял свят, български билки, богата палитра от вкусове - това вече е осма поредна година. Имаше различни събития в различни браншове и в България много чай не се пие - само когато сме болни. Има жажда за култура." Още любопитни неща за чая и културно-образователната им..