Ще чуете какви нови сортове грозде произвежда единствения Институт у нас по лозарство и винарство, който се намира в Плевен. Ще разговаряме с неговия директор проф. Иван Пачев.
Как можем да отбележим Празника на лозята и виното в градски условия. Идеи ни дава Теодора Симеонова - управител на ресторант, който отбелязва вечерта със специално 5-степенно дегустационно меню.
Ще има ли в София работещ нощен градски транспорт - ще научим от Поли Начева, която проследи пресконференцията на "Спаси София".
Божидар Янев ще ни разкаже за иновативно приложение за учене на езици Worddio.
Очаквайте новини от срещата на министърът на околната среда и водите Нено Димов с журналисти за мониторинга на качеството на атмосферния въздух. Темата следи Ана Попова.
До края на февруари ще бъде избран проект за укрепването на стената на язовир Бели Искър, обяви пред Радио София зам.-министърът на регионалното развитие и благоустройството Малина Крумова. Подробностите ще научим от Лилия Герчева.
Репортаж на Даниела Бенишева от връчване на националната награда за живопис на името на Владимир Димитров-Майстора. По традиция наградата се връчва на рождения ден на Майстора /1 февруари 1882 г./
Регионалните новини са в 16,30, представя ги Краси Мартинов.
В Какво, къде, кога с Катя Василева - Образователна програма „Зима в музея“ очаква децата по време на междусрочната ваканция в Регионалния исторически музей - София.
Екипът ни днес: водещ - Олга Добрева, звукорежисьори - Петър Пейков и Явор Узунов, музикален редактор - Лили Големинова.
Разговорите са с Еди Емирян - един от стожерите на "Хоризонт" и с Милен Димитров - редактор в Дирекция “Дигитални програми”, направление “Интернет портал” на Българското национално радио. Също така Милен работи към Златния фонд на Радиото. И, разбира се, по-младите от нас го познаваме, като постоянен лектор в БНР Академията, създадена с методическа и..
Курубаглар, Лозеница, Лозенец - трансформациите в името са не по-малки от трансформациите на мястото: В първата част се срещаме с "оазиса в степната равнина" по разказ на Вазов от края на 19 век. Защо е била пренебрегната и кога се правят първите стъпки за "охубявяването" ѝ? Слушаме и спомени на Иван Венедиков за държавната и общинска политика,..
В "Адресите на любовта" припомняме за един от най-големите цигулкови виртуози на ХХ век, който умира беден и самотен, непознал любов и женска ласка. Един от редките случаи, в които разказваме анти-любовна история. Навремето наричали Васко Абаджиев гениален, но странен. Днес биха го описали с модерното определение „от аутистичния спектър“...
Ана Андреу Бакеро гостува в България с дебютния си исторически роман „Принцесата от Бухенвалд“ – печалната история на Мафалда Савойска, сестра на Царица Йоанна Българска. Събеседник ни е Деметра Димитрова, редактор на романа: "Тайно се надявахме тя да дойде, имахме интересен диалог с читателите. Инициативата дойде от Институт "Сервантес"...
Лечение чрез хипноза – митове и легенди. Гост по темата е Екатерина Цанова: психолог, който работи с Позитивна психотерапия и Хипнотерапия при паник атаки, повишена тревожност, страхове, фобии, безсъние, депресивни състояния, обсесивно-компулсивно разстройство, хранителни разстройства, житейски кризи и др.: "Хипнозата е състояние на контролиран..
Започва 29-то издание на София Филм Фест – представя ни го основателят, самият Стефан Китанов: "Особено забележително е присъствието на българския филм - около 60 от 180-те филма са български. Почти 50 са премиерни, Важно е да гледаме българското кино в контекст, да сравним филмите помежду им и със световни. Темите са многообразни - от исторически до..
Започва Мисия „Стани инженер изобретател в Музейко“ – в нея ни въвеждат Александра Димитрова и Валентина Венкова: "Децата учат чрез играта, чрез преживявания. Така усвояват нови знания много лесно. Активират се всички видове интелигентност. С днешните работилници даваме възможност да се докоснат до различни професии, да влязат в обувките на..