Чрез акселератора, Столична община ще подпомогне до 15 фирми на млади предприемачи, предимно жени до 35 години или над 55 години при разработване или усъвършенстване на стартъпи за иновативни екологични или социални продукти.
Ще бъде предоставяна подкрепа за създаване на нови и разширяване дейността на съществуващи социални предприятия, които осигуряват заетост чрез психологическо подпомагане и мотивиране на уязвими хора, а също и създаване на подходящи условия за тяхната професионална интеграция. По програмата са предвидени и ментори за комуникационна и институционална подкрепа. Общият бюджет е 100 хиляди лева, но за един проект ще се отпускат между 5 и 10 хиляди лева. По време на информационната среща възникнаха въпроси точно за сумата, дали тя е достатъчна и защо общината се отваря към малкия и среден бизнес.
Информационната среща по най- новата общинска програма за акселератори в София, която ще финансира за първи път фирми, беше наблюдавана от изследователи - социолози от БАН, които анализираха за Радио София, че проучват способността на обществото ни за се обновява и да инвестира в социално предприемачество.
Бенефициентите по програмата „Акселератор Стартъп София“ ще бъдат подготвени за следващите етапи в развитието им, за успешно привличане на партньори и стратегически инвеститори, така че идеите им да продължат да развиват бизнес в София. „Акселератор Стартъп София“ се реализира в изпълнение на основните цели и водещите инициативи в стратегията „Европа 2020”. Крайният срок за кандидатстване по програмата е 28 февруари. Пълната информация и възможност за кандидатстване - на сайта на програма Европа.Минко Ламбов за предстоящата премиера на концерта му за цигулка, акордеон и оркестър със солисти Светлин Русев и Вероника Тодорова: "На 29 януари от 19 ч. в Централния военен клуб е премиерата с оркестър Симфониета. Светлин е божество на цигулката, често го сравнявам със самурай. Запознахме се на един образователен концерт на Филхармонията,..
Кремена Николова - Флор от Софийската филхармония за предстоящия концерт на Филхармонията с полемичната за връзката си с Путин оперна дива Анна Нетребко: "Изключително щастливи сме да сме партньори на концерта на Анна Нетребко като съпровождащ оркестър. Изборът на нашия оркестър не е случаен, партнирахме ѝ в Букурещ с почти същата програма, основно -..
Проф. Илия Граматиков от Музикалната академия за лекцията си в СГХГ към изложбата "Европа в България" на 29.1 в 18 ч.: "Важно е да се подчертае, че това няма да е специализирана музиколожка лекция, тя е отворена до широка публика. Провокация и вдъхновение за мен бе изложбата. Доколко присъства музиката в тези картини? Кога и как се осмисля..
Ако приемствеността е едно от най-хубавите качества на БНР, то Радиотеатърът е значима част от сърцевината му. От основателите до техните наследници, от реализиращите го до поколенията, работещи с тях. Слушаме един от тонмайсторите, през чийто пулт е минала голяма част от продукцията на Радиотеатъра - Митко Василев, доцент в НБУ, в разговор с Боян..
Историческите сгради на БНР са темата на днешното ни предаване в деня на 90-та годишнина на Радиото с главно "Р": "Oт "Бенковски", в спомените на Кирил Разсуканов за Родно радио , през "Московска", на ъгъла с "Бенковски" заедно със Здравко Петров, до "Драган Цанков" 4 - старата сграда, с разказа на Теодор Караколев от фондация "Български архитектурен..
В Лозенец още кънти споменът от чутовните кабарета на Сирак Скитник и жена му Олга. Къщата им на ул. „Борова гора“ е създадена по съновидение Старите лозенчани и до днес си спомнят за домашното кабаре на една от най-известните двойки в София преди войната Сирак Скитник (основател на БНР) и съпругата му Олга, наричана от всички Сирачката...
Човекът в радиото и изкуствения интелект - Трябва ли да преосмислим БНР заради новите технологии и трябва ли общественото радио да има по-различен подход към използването на ИИ в сравнение с останалите медии? Събеседници : Никола Тулечки (НТ), инженер, който се занимава с работа с данни. Основател на Сдружение „Данни за добро“ и водещ на..