Кампанията ще върви в метрото, в някои нови трамваи и и в социалните мрежи. Тя предоставя информация в данни, които разбиват стереотипите, към които сме склонни във възприемането на хората, търсещи закрила. Митовете са селектирани на базата на проучване за нагласите, което Агенцията за бежанци на ООН прави ежегодно.
Един от тези митове е, че бежанците са свързани с престъпления или тероризъм, което ако се погледнат фактите, ще се види, че има и друга гледна точка и не е точно така. Целта е да предоставим информация, базирана на факти, а всеки може да направи извода сам за себе си, обяснява Борислав Грозданов - експерт връзки с обществеността в Агенцията за бежанците на ООН.
Подготвено е и още едно събитие - интерактивна фотоизложба под мотото „Самоличност“, представяща лицата и историите на бежанци в България с фокус върху мечтите, спомените, ценностите и всичко, което ги прави личности. Изложбата ще бъде открита 20 юни, когато се отбелязва Световния ден на бежанеца, в галерия „Ракурси“ от 18.30 и ще бъде отворена за посетители до 4-ти юли.
Миналата година хората, получили бежански и хуманитарен статут в България са 730 души. Това е тенденция на спад в последните години. Голяма част от тях за семейства с деца. Българите смятат, че бежанците се интегрират трудно.
Тези дни ще бъде ясен и годишният доклад на ООН за глобалните тенденции, свързани с бежанците. Обикновено в него се изнасят данни за процента на хора, които се разследват поради конфликти и войни, какви са рисковете за бежанците, нивото на солидарност и защита, от което се нуждаят.
Последвайте Радио София и в Instagram. Харесайте и страницата ни във Facebook.Минко Ламбов за предстоящата премиера на концерта му за цигулка, акордеон и оркестър със солисти Светлин Русев и Вероника Тодорова: "На 29 януари от 19 ч. в Централния военен клуб е премиерата с оркестър Симфониета. Светлин е божество на цигулката, често го сравнявам със самурай. Запознахме се на един образователен концерт на Филхармонията,..
Кремена Николова - Флор от Софийската филхармония за предстоящия концерт на Филхармонията с полемичната за връзката си с Путин оперна дива Анна Нетребко: "Изключително щастливи сме да сме партньори на концерта на Анна Нетребко като съпровождащ оркестър. Изборът на нашия оркестър не е случаен, партнирахме ѝ в Букурещ с почти същата програма, основно -..
Проф. Илия Граматиков от Музикалната академия за лекцията си в СГХГ към изложбата "Европа в България" на 29.1 в 18 ч.: "Важно е да се подчертае, че това няма да е специализирана музиколожка лекция, тя е отворена до широка публика. Провокация и вдъхновение за мен бе изложбата. Доколко присъства музиката в тези картини? Кога и как се осмисля..
Ако приемствеността е едно от най-хубавите качества на БНР, то Радиотеатърът е значима част от сърцевината му. От основателите до техните наследници, от реализиращите го до поколенията, работещи с тях. Слушаме един от тонмайсторите, през чийто пулт е минала голяма част от продукцията на Радиотеатъра - Митко Василев, доцент в НБУ, в разговор с Боян..
Историческите сгради на БНР са темата на днешното ни предаване в деня на 90-та годишнина на Радиото с главно "Р": "Oт "Бенковски", в спомените на Кирил Разсуканов за Родно радио , през "Московска", на ъгъла с "Бенковски" заедно със Здравко Петров, до "Драган Цанков" 4 - старата сграда, с разказа на Теодор Караколев от фондация "Български архитектурен..
В Лозенец още кънти споменът от чутовните кабарета на Сирак Скитник и жена му Олга. Къщата им на ул. „Борова гора“ е създадена по съновидение Старите лозенчани и до днес си спомнят за домашното кабаре на една от най-известните двойки в София преди войната Сирак Скитник (основател на БНР) и съпругата му Олга, наричана от всички Сирачката...
Човекът в радиото и изкуствения интелект - Трябва ли да преосмислим БНР заради новите технологии и трябва ли общественото радио да има по-различен подход към използването на ИИ в сравнение с останалите медии? Събеседници : Никола Тулечки (НТ), инженер, който се занимава с работа с данни. Основател на Сдружение „Данни за добро“ и водещ на подкаста..