Към този момент в България няма регистриран случай на коронавирус. Във ВМА се очакват проби от Плевен и Дупница, каза още проф. Мутафчийски.
Днес започват изследванията на първите пациенти за потвърждаване на втори отрицателен резултат. Относно броя на хората, които са поставени под карантина, генералът посочи, че процесът е много динамичен.
"Тази сутрин правихме анализ на всички хора, на които са правени изследвания. За националната лаборатория те са малко под 100, а за нашата лаборатория са 156 случая досега. Всички тези хора са поставени под карантина. Някои от тях са под домашна, а други под болнична карантина. Всички подлежат на повторни отрицателни изследвания. Ако покажат отрицателни проби, ще бъдат освободени“, поясни още проф. Мутафчийски.
По предложение на оперативния щаб, МЗ разпореди да бъдат създадени две допълнителни лаборатории за диагностика на коронавируси, каза директорът на Националния център за заразни и паразитни болести проф. Тодор Кантарджиев.
Ситуацията в Европа
Заболелите към момента са над 2156 души, като най-много са в Италия. Една от страните, където е регистриран нов случай на коронавирус, е Чехия, където са установени трима заболели.
Няма регистрирани случаи на коронавирус в Сърбия и Турция, а в Македония остава 1, в Румъния има трима болни, а в Хърватска са вече 11, като от вчера има нови 5 случая.
Във второто издание на "Форум" тази седмица д-р Галя Манчева и Ирина Илиева бяха провокирани и коментираха следните теми: Кое създава идентичността ни като българи ? Уникалните богатства и качества на родината като местоположение, ресурси, традиции, хилядолетната история, постиженията на хората. Какво (не) правим за славата на България? Според..
Какво трябва да направят жените, за да запазят по-дълго здравето си? Катя Василева разговаря по темата с д-р Васил Бранков - специалист по акушерство и гинекология и репродуктивна медицина . Разговорът започна хронологично – от най-младите, през теми за здравното образование – превенция, фертилитет, преминаването на дамите през..
В София се провежда 38-то общо събрание на Националното сдружение на общините в Република България (НСОРБ), където местна и централна власт влизат в общ диалог за основни приоритети и предстоящи задачи в контекста на редовно правителство, но и на редица предизвикателства наследени от миналите години. Кое е най-важното от днешния диалог между..
В Световния ден на енергийната ефективност неправителствени организации призоваха публичните институции да прекъснат с кампанийността при обновяването на жилищния фонд в България и да се премине към работеща и постоянно действаща система, така че да се създадат условия за планиране и прогнозиране на целия процес. Експертите от..
Басистът Веселин Веселинов-Еко и пианистът Милен Кукошаров са сред утвърдените джаз музиканти у нас. Двамата съмишленици предизвикват себе си в редица импровизации в музиката. Те разказаха в предаването “Радиокафе“ за “Приключение в света на огледалните молекули “ – музикална интерпретация на молекулярно ниво. “Аз намирам..
Първото в България фрийрад ски и сноуборд състезание, което дава възможност за участие на деца и младежи, няма да изневери на практиката и тази година отново очаква всички малки скиори и сноубордисти, които искат да се включат в надпреварата в дълбокия сняг на Витоша. Витоша X Lines ще се проведе за девети пореден път. “Имаме девет категории за..
Понятието феодализъм и съвременните му интерпретации ще бъдат представени на дискусия на 6 март 2025 г., от 13.00 ч. в зала "Акад. Иван Евстатиев Гешов“ в централната сграда на БАН. Събитието се организира като част от дейностите по проект "Исторически хамелеони“, реализиран от Института за балканистика с Център по тракология при Българската..