Извънредното положение и изолацията се отразяват различно на всеки един от нас. Някои хора възприемат положението като възможност да свършат повече работа, да захванат ново хоби, да влязат във форма или да обърнат повече внимание на близките си. Други обаче се чувстват леко депресирани и тотално губят мотивацията си за пълноценно ежедневие.
„Мотивацията не е обвързана само с физическата активност, но и с емоционалното състояние. Хубаво е в подобни периоди, когато имаме повече време за размисъл и искаме да поддържаме енергичност, да си поставяме нови цели и в същото време да си припомняме какво сме постигнали досега в живота си. Всеки човек има значителни постижения, в момента е добре да се движим в посока изпълнение на новите си цели." - казва Васил Тепеделенев, фитнес инструктор, човек занимаващ се с бойни изкуства, здравословно хранене, корекция на теглото и финанси.
Ако сега сте се запътили към здравословния начин на живот и имате желание да тренирате, трябва да се уверите, че го осъществявате по правилен начин.
„Ентусиазмът е полезен, но някои хора започват да тренират твърде интензивно всеки ден, което води до отказ от спорта след кратък период от време. Също така рискът от травми се повишава, а ефективността намалява, ако не знаят как правилно да изпълнят упражненията. Препоръчвам да започнете с малки натоварвания 15-20 минути и постепенно да се увеличава интензитета и времето. Следете онлайн за правилно изпълнението на упражненията или се свържете с инструктор. Запишете се на видео и проследявайте дали се натоварва мускулната група, за която работите." - коментира още Тепеделенев
Хранителният режим също трябва да се промени, когато движението е ограничено в ежедневието.
„По-малки порции с повече белтъчини, които ще ни оставят с чувство за ситост без да надвишават дневния ни прием на калории. Това не означава да не приемаме въглехидрати, всички макронутриенти трябва да присъстват в менюто ни." - съветва още инструкторът.
Кои са най-честите грешки при тренировка, как да преборим мускулната треска и как да балансираме физиката и психиката си – чуйте в звуковия файл.
С тържествени богослужения православната църква празнува Рождество Христово. Според християнското учение - Божият син Исус Христос се е въплътил от Светия Дух и се е родил от Дева Мария заради спасението на човечеството. Рождението му е станало преди повече от 2000 години в пещера до малкия град Витлеем. Рождението на Спасителя на..
През следващото денонощие метеорологичната обстановка ще се усложни. С умерен, в Източна България и силен вятър от север-североизток ще нахлува студен въздух, съобщиха от НИМХ. Ще бъде облачно, с почти повсеместни, на места значителни валежи. В Предбалкана и по високите полета от сняг, в останалата част от страната - от дъжд, като със застудяването в..
Весела Бабинова и Владимир Зомбори са едно от най-обичаните от българската публика артистични семейства. Любимо ястие на актрисата в навечерието на Коледа са сушените чушки с боб. За Зомбори обаче нещата не стоят така "постно". "Той, човекът, винаги е обичал да си хапва месце. Независимо от никой празник на тази планета Земя. Това може да е много..
Дните по Коледа като че останаха най-семейните празници . На Бъдни вечер, независимо от своя ритъм на работа и живот, каквото и да диктува дигиталната трансформация, всеки иска и се събира с най-близките си, със семейството . Раждането на новото Слънце, на младия Бог Исус Христос е хубав повод да се съберем, да се срещнем около постната трапеза..
Националният конкурс "Най-добър младежки стартъп в България 2025" е отворен за кандидатстване. Това ще бъде четвъртото поред издание на състезанието, организирано от Софийския университет "Св. Климент Охридски" (СУ) съвместно с Фонд на фондовете (ФнФ) с мисията да вдъхнови и подкрепи младите предприемачи в България като предостави платформа за..
Защо празнуваме Коледа? Откъде идва Добрият старец? Защо на Рождество Христово си подаряваме подаръци? На тези въпроси отговарят децата от столичната 29-а детска градина "Слънце". Чуйте ги.
Асоциация "Прозрачност без граници" ( АПБГ) публикува резултатите от Индекса на местната система за почтеност за 2024 г., които подчертават 10-годишен напредък в прозрачността и отчетността на местното управление в България. В началото на прилагане на показателя - през 2015 г., общият индекс е бил 3,14 точки, докато през 2024 г. достига..