Споделените работни пространтства в офисите вече излизат навън, сред природата. Тенденцията не е само заради коронавирусната пандемия, но и заради редица други предимства. В това вярват и убеждават Илия Дечков и Ивaн Бopиcoв, чиято платформа за заявяване и наемане на подходящи за тази цел дворове те смятат да наложат и в международен мащаб.
„Това е алтернатива, от която можеш да се възползваш, стига професията да ти го позволява и да се зареждаш от природата. Корованирусът ни показа, че можем да работим от вкъщи, ние казваме, че не е задължително да работиш затворен в офис“, обясни пред Радио София Илия Дечков.
До този момент вече има поддържани дворове, които имат условията и се ползват като места за работа – не само в София, заявки има и от Варна, Търговище, Перник, допълва Ивaн Бopиcoв.
Екстрите са според вижданията на домакините, но основното е мебели за откритото пространство, може и хамак, бърз интернет, вода, тоалетна, достатъчно разклонители.
Вече имат достатъчно ползватели на споделените офисни пространства. В София има около 40. Ние препоръчваме да не се иска цена за дворен офис, по-висока от средната на закрито – 15 лв./ден.
Някои любезни домакини отвориха и по някоя стая за наемателите, в случай че захладнее“, допълват създателите на платформата.
„Все още събиране данни, но сме сигурни, че този тренд няма да е временен. Потенциалът е огромен, както и възможностите за инвестиция“, не крие оптимизма си Ивaн Бopиcoв.
Чуйте разговора на Катя Василева с Илия Дечков и Ивaн Бopиcoв.
Близо 600 бездомни, които са настанени в трите центъра за временно настаняване в София, получиха основни хранителни продукти, благодарение на съвместната инициатива на Столичната община и Българската хранителна банка (БХБ). “Тази инициатива не е само за осигуряване на храна, а и за създаване на усещане за грижа и внимание“, казва зам.-кмета Надежда..
“Tokonomia“ е наречена изложбата, която ще открие Фестивала на чая (FesTeaval) в Централни хали. Има ли красота в ефимерното, нетрайното, кратката среща? Заслужава ли си да правим такова изкуство – което не изглежда създадено да издържи векове напред, което не е шлифовано до блясък, има бръчки като зряла жена или мъж и е крехко като..
Когато денят започне да расте, колекцията от орхидеи в Ботаническата градина на БАН започва обилно да цъфти. Именно затова вече 17-а година специалистите организират изложба през този сезон. Сегашното издание на цветната експозиция ще продължи до 1 март, разказа пред БНР-Радио София доц. д-р Антоанета Петрова от Сектор „Тропически и..
Предварителен анализ на планирането и изпълнението на държавната политика за младежта в България, за периода 2010-2024 г., беше представен от Националния младежки форум. Данните сочат системни пропуски, липса на прозрачност и ефективност, както и опасно нисък приоритет на младежките въпроси в държавната политика. Анализът е изготвен на..
Представяме младия музикант Георги Дачев , който пристига при нас от българската рок столица Каварна. Георги Дачев вече е по-известен като вокалист, китарист и бендлидер на групата "Do Sho band". За него музиката е призвание. Казва, че тя е негово препитание през целия му съзнателен живот. А иначе… "Пропях преди да проходя, още от..
Електромобилите са на фокус в следващото издание на рубриката "Мисли в зелено", която се осъществява между Радио София и Сдружение "Соларна академия - България". Електромобилите са нова вълна в автомобилите, които коренно промениха начина на ползване и на зареждане, коментира пред Радио София Наталия Петрова – "Развитие пазар..