Права за ползванеrc="//platform-api.sharethis.com/js/sharethis.js#property=598acd0de2587a0012539f76&product=inline-share-buttons">


Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Доц. Александър Христов, комуникационен експерт:

37% у нас не биха се ваксинирали срещу Covid-19 и заради липса на ясни послания към обществото

Александър Христов
Снимка: Ани Петрова

Проучване на СЗО за нагласите на нашите сънародници показва, че 37% от българите не възнамеряват да се ваксинират срещу Covid-19, когато има такава ваксина и тя е достъпна.

Това е твърде висок процент. Той е факт може би защото някои хора не искат да възприемат реалността, защото е неприятна за тях. Но друга част са объркани от хората, които трябва да управляват борбата срещу заразата. Това коментира пред Радио София комуникационният експерт доц. д-р Александър Христов, член на УС на БАПРА.

Ако през пролетта имаше обяснение и извинение, то сега, след лятото, трябваше да има ясно формулирани комуникационни послания. Няма хоризонт - какво предстои, за да може хората да запазят спокойствие, подчерта специалистът. Според него медиите като цяло не могат да бъдат винени – и в света, и у нас, те дават информация и най-често не всяват паника. „Не медиите говориха за чували с трупове или че „това е грипче“.“

Не бива НПО, която е пуснала лъжица катран в кацата с мед (казуса с Хелп Карма) да повлияе на българите и корпоративния сектор до такава степен, че те да се отдръпнат от традиционното си дарителство. Изходът във връщането на доверието доц. Христов определи с две думи: прозрачност и отчетност. Нещо, което остава ангажимент на неправителствените организации и PR агенциите като техни партньори.

Чуйте разговора на Катя Василева с Александър Христов.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Облаци в небето, в София - до около 29°

Въздушната маса над страната днес ще остане неустойчива. Още преди обяд над Източна България, а около и след обяд над по-голямата част от страната ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност . На места ще има краткотрайни, временно интензивни валежи от дъжд, придружени с гръмотевици. Има условия и за градушки. Вятърът временно ще се..

публикувано на 28.08.24 в 07:20
Ванча Дойчева и проф. Димитър Шойлев

Адресите на любовта – Ванча Дойчева и проф. Димитър Шойлев

"Ние сме като двете половинки на една ябълка", казва актрисата за съпруга си, известния хирург-ортопед. Когато се запознават, той не подозира, че красавицата със сини очи по която хлътва на мига, е звезда на Народния театър. По онова време Димитър Шойлев от десет години работи и специализира в Полша при прочутия ортопед акад. Адам Груца и..

публикувано на 27.08.24 в 21:13
Доц. д-р Костадин Коларов и професор Игор Кононенко

Пране на пари и тероризъм - нова специалност в НБУ

"Противодействие на изпиране на пари и на финансиране на тероризма" е най-новата магистърска програма, разработена от Департамент "Национална и международна сигурност" в сътрудничество с Департамент "Икономика" на Нов български университет. Целта на програмата е да предложи обучение на широк кръг от потенциални студенти – служители в държавната..

публикувано на 27.08.24 в 18:31

Мениджър за един ден

module id="m304" class="">Какви са мечтите на младите българи? Подробности ще чуете от Георги Илиев, "Джуниър Ачийвмънт България", който е от организаторите на събитието, което всяка година дава възможност на амбициозни младежи от цялата страна да разберат как работи бизнесът отвътре, помагайки им да изберат бъдещето си професионално развитие. На 24..

публикувано на 27.08.24 в 16:58

Поколенческите различия в трудовата среда

Анализ на Българската стопанска камара (БСК) в партньорство с КНСБ са насочени към изследване на възрастовото многообразие и поколенческите различия в работната сила в 5 икономически сектора - "консервна промишленост", "дървообработваща и мебелна промишленост", "металургия", "производство на пиво", "търговия с петролни продукти".  Томчо Томов,..

публикувано на 27.08.24 в 15:55
През 1966 г.

Понеделници с 10 филма, заснети в София

Как е изглеждала София през изминалите десетилетия може да се види и в българските филми, снимани в българската столица. Последните поколения надали могат да си представят живота, хората и движението по софийските улици само по разкази и картички, но в помощ на младите зрители идва инициативата на кино "Влайкова" . Тя е озаглавена..

публикувано на 27.08.24 в 12:19