Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Как и подлезите могат да станат красиви

| обновено на 19.02.21 в 17:16
4
Снимка: podlezno.org

Осем подлеза в София до този момент вече не са мрачни, сиви или страшни, защото са освежени с красиви рисунки от ентусиастите, обединени от „ПОдЛЕЗНО“.

Когато избраното съоръжение има нужда от ремонт, за това се грижи общината, обясни пред Радио София Юлия Иванова от неформалната инициатива, към която работят млади архитекти, дизайнери и урбанисти. След това идва намесата на художници и дизайнери.

Резултатите са впечатляващи.

Финансирането за дейностите идва по различни канали – от община, по проект, от частен спонсор.

При забелязана нередност доброволците към „ПОдЛЕЗНО“ подават сигнали към Столичната община. И смятат, че това може и трябва да прави всеки гражданин.

С Юлия Иванова разговарят Георги Карамфилов и Михаил Митев.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Галерия

Още по темата

Не, преувеличено е да се каже, че (в подлез на бул.

Подлезите „изяждат“ парите на столичните райони за улици

Улиците винаги са по-голям приоритет да кметовете, в сравнение с подлезите. Това потвърди и пред Радио София зам.-кметът на район „Триадица“ Христо Вълчанов . По думите му състоянието на тези съоръжения е незадоволително. Те са тема на..

публикувано на 19.02.21 в 16:12
ВИЖТЕ ОЩЕ

Нова музика за стари филми

Киноконцерт: Романтичните неволи на Чаплин, Кийтън, Линдер - прожекция с музика на живо. Слушаме Еви Карагеоргу – координатор на събитието: "Това е много специална програма с три неми филма с музика на живо, рядко имаме такава възможност да ги видим"..

публикувано на 22.02.25 в 16:39
Лесничеят Васил Попов

Историята оживява - Лесничеят Васил Попов, част първа

Разказът е на Снежана Маринова - краевед, изследовател на историята на Стара Загора и съавтор на книгата “Мозайка от миналото на Стара Загора”: Къде са секвоите в България? Откъде идват тези в Борисовата градина? Кой е В.В.Попов, чийто постамент за..

публикувано на 22.02.25 в 16:00

Софийски разкази - Софийска хроника. София след Освобождението (1878-1885)

Разговорът е със Здравко Петров -  урбанист и създател на проекта “Исторически маршрути”: "София никога не е била изостанала, минава през много животи. Била е много различна от това, което можем да си представим - с кьорсокаци и малко черкви,..

публикувано на 22.02.25 в 15:00
Вивиа Ники

Северът със скритите му красоти

Прожекции на документалния филм „Скритата красота на Севера“ - повече за филма, заснет с дрон от неговия автор Вивиа Ники: "Северът за моето усещане е много мистично място с изключително много култура, оято е неразкрита." Разказът продължава като филм..

публикувано на 22.02.25 в 14:49

Мултижанровите подходи разширяват представите за изкуство

Започва третото издание на „Форум за съвременно изкуство и култура WIDE ARТ“ – за него ни разказва Радослав Механджийски: "Представяме съвременното изкуство през най-различни перспективи. Търсят се пресечни точки между технология и изкуство,..

публикувано на 22.02.25 в 13:40
Мария Маринова и Евгения Селвелиева

Мечталище - културен хъб

Визулен тур в изкуствата – Мария Маринова и Евгения Селвелиева от настоятелството на „Читалище-мечталище“ – на живо в студиото: "Това е гражданска инициатива, която събра съвсем случайно единомишленици. Оказа се, че има страшно много хора, които..

публикувано на 22.02.25 в 11:35

Жажда за чаена култура

Festeaval  – фестивал на чая, представен ни от Илиана Елиас: "Много чай от цял свят, български билки, богата палитра от вкусове - това вече е осма поредна година. Имаше различни събития в различни браншове и в България много чай не се пие - само..

публикувано на 22.02.25 в 09:36