Емоциите у народните представители вчера надделяха над прагматизма или може би видяхме знак за тенденцията, която те си представят, че трябва да остане в отношенията им. Капка по капка да намират депутати управляващата (вече тройна) коалиция едва ли ще успее да осигури парламентарно мнозинство за подкрепа до сряда. Явно отиваме към реализиран вот на недоверие и следва да видим какво ще е раздаването на мандати.
Това коментира пред Радио София политологът и преподавател д-р Любомир Стефанов:
"Това, което се случи с "Има такъв народ" (ИТН), не ме изненада. Не стоеше въпрос дали, а кога… Давах времева линия от 9 месеца за този кабинет, но членовете му ме изпревариха още на седмия. С ИТН явно не говорят така, както те очакват и ето – избраха си Македония да е това, което ще ги раздели с коалицията. Да припомня, че тя не е резултат от 4-странно споразумение, а има двустранни с "Продължаваме промяната"."
Той припомни, че Слави Трифонов със съмишлениците си направи партията си зорлем, не по желание – за да представят хората, които ги подкрепиха на референдума. Явно не търсят дълъг хоризонт, а представителство на "малкия човек". И да не влезе ИТН в следващия парламент, няма да е катастрофа за тях, те винаги са намирали начин да изразят позициите си.
"Никой няма желание да управлява в тези условия. Трябва да се намери коалиция с посока, с ясно формулирана управленска програма – нещо, което на настоящата липсва. Промяната има нужда от напълване със съдържание, защото на този етап тя остава декларативна. Много от нещата, които правят премиерът Петков и Асен Василев горят мостове. Гласоподавателите ги пращат в парламента за да управляват, а не да се държат като партизанска дружинка.
"Които и партии да влязат в следващото Народно събрание, надявам се да се поучат от предходните коалиционни управления, най-вече от късите парламенти през миналата година и фиаското на настоящата коалиция. Хората искат да видят, че политиците мислят не само за светлото бъдеще, но живеят тук и сега, с всички нас", допълни Любомир Стефанов.
С него разговаря Лъчезар Христов.
От днес се отваря за движение северното платно на бул. "Сливница" при кръстовището с ул. "Опълченска" , пътните платна и източния тротоар на мостовото съоръжение, както и част от южното пътно платно на бул. "Сливница", съобщиха от Столичната община. Продължава работа по реконструкцията на ул. "Опълченска" в участъка между бул...
Ще бъде слънчево, със слаб и умерен източен вятър. Дневните температури ще се понижат и максималните ще бъдат между 10° и 15°, за София - около 12° . По Черноморието ще бъде предимно слънчево. Ще духа умерен вятър от север-североизток. Максималните температури ще бъдат между 10° и 12°. Температурата на морската вода е 17°. В планините ще..
Коментарното предаване на БНР-Радио София "Форум" се завръща. На осмия ден след изборите за 51-во Народно събрание, разбира се първата тема е обусловена от преживяното. Коментаторите Манол Глишев и Тодор Терзиев правят своите следизборни разсъждения и прогнози : Купуването на цяла парламентарна група никога досега не е..
Започна Европейската седмицата на фертилността , която се организира ежегодно в началото на месец ноември. Тази година целта е да се повиши осведомеността по отношение на донорството на гамети (полови клетки), както и да се подчертаят належащите нужди от законови разпоредби. Повече по темата разказа в предаването "Ритъмът на столицата"..
Форматите стават съществени като място за комуникация и послания на автори на съдържание и рекламодатели. Аудио и видеоподкастите се променят като специфика, позициониране и дължина. Сравнително нова за България е възможността, която дава Тик-Ток форматът. Това коментира пред БНР-Радио София Александър Хинков – изпълнителен..
Българознайко е проект, който с времето е намерил път към сърцата на децата. Но той не е сам в този път - зад детските книжки с българска история стои писателката Виктория Петкова, техните родители и учители, които разпознават Българознайко не просто като част от учебния процес, но и като начин, по който децата научават за българската..