Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Георги Малчев: И маркетингът не може да съществува извън дигиталния свят

Инвестирайте в цифрови технологии и платформи, нови пазари и персонализация.

Създайте по-добри условия за креативност, като включите цялата организация в това, помислете за поставянето на основите за възприемането на мета вселената или блокчейн във вашата организация.

Това са част от ключовите препоръки на „Делойт“ към маркетолозите в доклада за тенденциите, иновациите и новите възможности за растеж за 2023 година.

Препоръките коментира и потвърди пред Радио София маркетологът Георги Малчев:

„В днешната ера, за да е успешен маркетингът, той задължително трябва да е част от дигиталните неща. Маркетингът трябва да е гъвкав, но и базиран на данни. Бъдете в дигиталните платформи, за да можете да отчитате сигналите, като следвате хората.“

Според експерта не бива да забравяме трите важни подхода – контекста, прогнозата, както и т.нар. маркетинг с подсилено взаимодействие.

Малчев прояви и преподавателския се опит и умело съчета актуалната информация и тенденции с дигиталните технологии и платформи. И изтъкна, че всеки човек вече може безплатно да натрупа информация, за да обясни това, което изживява. Освен това алгоритмите вече имат способността и оценяват по достойнство всеки продукт, в който са вложени повече усилия и мисъл.

Малчев силно препоръча да се дават сигнали в дигиталния свят – това ще донесе ползи, както и хората да полагат усилия да придобиват нови знания и умения.


Засега машина на времето не е изобретена. Но хората продължават да надникват в бъдещето с помощта на познанията си, идеите, технологиите, фантазията си, любопитството.

Поглеждайки в близкото бъдеще, от Радио София научихме, че следващия вторник – 21 февруари, в един от столичните молове ще се проведе твърде любопитна среща на учени, предприемачи, мениджъри, хора на духа.

Общата тема е „Преди утрешния ден-началото“, но по-конкретно тя е свързана с трите области „Технологии“, „Бизнес“, „Човек и общество“.

Какво ще се случи в по-близкото и по-далечно време, как ще се развиват технологиите, машините, хората, как ще печелим парите си, кои ще са върховете, които ще ни привличат неудържимо, ще бъдем ли по-щастливи? Кое ще е следващото голямо нещо, което ще промени живота на човечеството? Какво още можем да направим, за да ускори България движението си напред?

Отговорите ще дават т.нар. „пилотите на бъдещето“. А засега те са културологът проф. Ивайло Дичев, писателят и журналист Иво Иванов, футурологът доц. Мариана Тодорова, Татяна Иванова - българското момиче, което се готви за полет към звездите, както и мениджъри, директори и специалисти като Калоян Тодоров, Ивайло Славов, Eлена Дречева, Юрий Попов, Елена Маринова, Борислав Петров, Карел Крал, Христо Пирински, Доминик Хамерс, Пламен Цеков, Кирил Кирилов, Мария Косанова, Светлин Наков, Георги Малчев, Георги К. Първанов, Ивайло Василев.

За още подробности чуйте целия разговор.
По публикацията работи: Георги Нейков
ВИЖТЕ ОЩЕ

Софийски разкази - Душата ми е стон

"Душата ми е стон" е темата на поредната беседа на Бохемска София с герои Яворов и Лора: Става дума за последната им вечер заедно - 29 ноември 1913. Какъв е поводът за приятелската сбирка, на която семейство Яворови пристигат първи и какво се случва в тази фатална вечер след поредната сцена на ревност - в звуковия файл.

публикувано на 23.11.24 в 15:00
Емил Димитров и съпругата му Мариета Гьошева

Адресите на любовта с „55 изповеди за любовта“

Валентина Петкова разказва за гостуванията си при Емил Димитров и съпругата му Мариета Гьошева в къщата им в Княжево. За „опитомяването“ на режисьора Николай Волев от половинката му Доротея и аристократичния им дом на ул. Кракра. За скромното битие на Светослав Лучников и жена му Стефка, побрали споделения си живот в стая и кухня на ул. Янтра. За..

публикувано на 23.11.24 в 14:00
Паметникът на Любен Каравелов в Копривщица

Историята оживява - Любен Каравелов: вестник първи, вестник втори

Записите са от Националната научна конференция “С перо и меч за свобода и независимост”, която се организира от Дирекция на музеите в град Копривщица, Институт за исторически изследвания при Българска академия на науките и Софийски университет “Св. Климент Охридски”: Започваме с професор Вера Бонева от Унибит и нейните тези, свързани с..

публикувано на 23.11.24 в 16:00

Премиера на "О(б)твързан" представя Театър "Възраждане"

„О(б)твързан“ –  премиера в Театър Възраждане – Тери Фишър, режисьор на спектакъла и част от трупата на театъра: "Изключително умна комедия с много прости средства. За героя не е лесно, той е над нещата, колебанията му го спират. Предизвикателство е да не се плузгаш по повърхността. Опитали сме се да уцелим театралния език, съчетание на танц и текст,..

публикувано на 23.11.24 в 11:40

Да се зарибиш или да се откажеш

Покана за   София дръм фест от Боян „Бонзи“ Георгиев – барабанист и организатор на фестивала: "Това е единственото ежегодно барабанно събитие. Барабанния ни уъркшоп се казва клиника - пет различни за един ден. Пръв ще е един 16-годишен бъдещ Дейв Уекъл. Всеки, който е бил на барабанна клиника знае, че се води разговор между свирещия и публиката,..

публикувано на 23.11.24 в 11:09
С Жени Илиева

Играчката не е просто забавление, а инструмент за развитие

Развитие на креативността при децата и важността на безопасните играчки - говорим по темата с Жени Илиева, предприемач и създател на безопасни детски играчки: "Безопасна е играчка от безопасен материал, да е рециклируем и да не замърсява средата. Пластмасовите играчки са сред първите замърсители на околната среда. Играчката не е просто забавление,..

публикувано на 23.11.24 в 10:56

Нямаме нужда от дефиниции

Цвета Балийска ни представя Фестивала на авторския театър: "Проведохме три дискусии с творци от полето - всеки творец го прави по свой начин и нямаме нужда от дефиниции що е това фестивал на авторски театър. Има разграничение между драматургичен и авторски театър. Разликата е в процеса на създаване - при авторския, процесът на създаване е по време на..

публикувано на 23.11.24 в 10:13