По думите му това е серия от събития, целта на които е участниците да станат активни граждани и бъдещи лидери.
"Проблемът, е че летвата е много ниска и не се работи по тематиката. В годините на Прехода сме стигнали дотам, че сме в тази ситуация днес. Ние вярваме, че това може да се промени именно, когато младите хора и новите поколения разберат какво е демокрацията. За да имаме истинска демокрация ние трябва да бъдем активна част от обществото и процесите около нас", сподели Джинсов. Той посочи, че възрастовата граница за кандидатите е между 15 и 25 години, като Академията ще започне работа и с възрастни хора.
"Нашата идея е, че е без значение дали имаш някакъв опит или не, ти си част от това общество и трябва да знаеш поне основните начини, чрез които можеш да си взаимодействаш с институциите. И когато виждаш някакъв проблем в своята общност, да знаеш по какъв начин можеш да повдигнеш темата и да достигнеш до разрешаването на този проблем", отбеляза Джинсов. Той добави също:
"Ние използваме методите на неформалното образование и обучение чрез преживяване. Ще има теоретична част, като лектори имаме дори преподаватели от университети, а всяко едно нещо, което го вкарваме като теория в последствие се разиграва и на практика, за да могат те и да го преживеят, а не просто да слушат за него. Утре започва първото ни обучение, което е фокусирано върху теми като демокрация, гражданско участие, взаимодействие между различните власти, какво е представителност и представителство".
Той сподели, че има и онлайн обучение от няколко месеца, през които младежите ще трябва да се научат как да правят изследване и проучване на мнението на младите хора около тях, както и ще бъде разяснена темата какво е партията и партийната система. Проектът е финансиран по програма "Еразъм+".
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Днес гостуваме на коледното село Чавдар. Защо наричат това място швейцарското село Чавдар? Първи гости са ни братята Тодор и Петър Нешкови от Чавдар, собственици на бутикова мандра: "Всичко постигнато е с уоритост и желание, поставили сме летвата доста високо и хората очакват много от нас. Работим като екип по доста тежки теми - горски фонд и др...
Куизът е с водещите в Радио София - Божидар Янев и Боян Бочев. Кой от тях познава по-добре историята на столицата? Предаването е посветено на предстоящия куиз на Бохемска София на 23 декември.
Руският император попречва на княза да се сроди с кралица Виктория Първият български владетел след турското робство, княз Александър фон Батенберг, изживява споделена любов със 17-годишната принцеса Виктория Пруска (наричана Морета), дъщеря на германския престолонаследник Фридрих III и напринцеса Виктория - дъщеря на английската кралица...
В поредицата “Историята оживява” ви представяме живота и откритията на доктор Стамен Григоров. Първата нинчаст бе за Lactobacillus Bulgaricus:
Как поезията може да докосне всеки от нас посредством правилния прочит? Как този декември хиляди се събраха в зала 1 на НДК и преоткриха стиховете на българската поезия в Поетите? Поезията е лично преживяване, в което присъства много математика и има формула – трябва само сами да формулираме нейната сентенция. Събеседник по темата ни е Диана..
Коледа с КласикАрт и Вероника Тодорова на 21 декември от 17 часа КласикАрт завършват тази своя така интересна творческа година с един истински празничен концерт с много, много гости – Коледа с КласикАрт. „Аз имам 65 деца за този концерт – деца, които обичам и обгрижвам като мои! Това са талантите от Детският филхармония с диригент Милена Яцино,..
С травъл влогъра Десислава Иванова за пътуванията и доброволствата: "Тази година съм пътувала по-малко от предните две, само 122 дни. Мислех, че въобще не съм пътувала, а се оказа, че е една трета от годината. Беше много предизвикателно, позабравих лошите неща, горчивото изчезна. Две трети от пътуванията бяха непланувани. В главата си отивах в..