Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Конкурс предхожда 50-ото издание на Софийския международен панаир на книгата

Десислава Алексиева

Асоциацията „Българска книга“ организира конкурс за концепция и дизайн на рекламна визия и слоган на юбилейното (50-о) издание на Софийския международен панаир на книгата и XI издание на Софийския международен литературен фестивал със скандинавски фокус.

Двете емблематични културни събития за столицата се провеждат през декември и привличат широката аудитория, припомни пред БНР-Радио София Десислава Алексиева, председател на УС на асоциацията. Конкурсът цели да събере различни концепции и дизайни на възможно най-сполучливи визии.

Тя предостави подробности за кандидатстването и подчерта, че целта е и с въображението на дизайнери и художници да бъде подчертана традицията, а и бъдещето на книгата.

Материалите може да се изпращат до office@abk.bg в срок до 10.09.2023 г.

Алексиева анонсира, че от 4 до 10 септември предстои софийската Алея на книгата.

Чуйте разговора на Лъчезар Христов.

  • Софийският международен панаир на книгата е най-мащабният книжен форум в България, който събира на едно място всички български издателства, представящи своите най-нови и популярни издания, както и чуждестранни представителства, които в продължение на една седмица запознават жителите и гостите на София със своята култура и литература. Софийският международен панаир на книгата е насочен към възможно най-широка публика. Той е един от най-старите културни форуми в страната, дългоочаквано и емблематично събитие от културния календар на столицата, което допринася за утвърждаването на София като град на висока книжовност и литература.

  • Софийският международен литературен фестивал (СМЛФ) се е утвърдил като най- мащабното и престижно събитие, посветено на литературата, но и интегриращо други изкуства в програмата си – визуални изкуства, музика, киноизкуство. Всяка година събитието има тематичен център или се фокусира върху чуждестранна литература от различен регион. СМЛФ представя и съвременната българска литература в цялото ѝ многообразие. Той е своеобразен форум, който събира на едно място български и световни автори, създавайки пространство за диалог. Тази година фокусът на фестивала е скандинавската литература.

По публикацията работи: Георги Нейков

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Джазът и Банско – неразделни и през 2024

Джазът отново се настанява в Банско и ще остане там от 3 до 11 август. Още в 11 часа джазът на младостта очаква своята публика на сцената в парка на Банско. Следват различни джаз преживявания у така – до след полунощ. „ Традиция и развитие – това е нашият слоган  – каза пред Радио София Илиана Иванова, председател на УС на асоциацията „Фестивалите в..

публикувано на 28.07.24 в 18:08
Пирдоп

Промишлен район с дадености за туризъм

Днес гостуваме на община Пирдоп и пръв гост и наш домакин е кметът Ангел Геров : "Наследник сме на първото обществено училище, към края на Възраждането е построено първото училище, по-късно е построено и класно училище. Градът се е разраствал и оттук започва нашата история - построява се ново, голямо училище. Първият камък е положен в 1932. По план..

публикувано на 28.07.24 в 11:01

Историята оживява - Учителят Петър Дънов, части 1, 2 и 3

Срещаме ви с личност, даваща смисъл и надежда на духовното начало у човека.  Той вярва, че любовта, истината, правдата, мъдростта и добродетели са качествата, които човек трябва да изработи в себе си, за да бъде най-добрата си същност.  Този човек наричат Учителя!  Да представиш Петър Дънов - Учителя, създателя на Обществото на Всемирното бяло..

публикувано на 27.07.24 в 16:00

Софийски разкази - София преди Освобождението

Как е изглеждала София през 1878-9? Изостанал град ли е бил? Къде е бил "Хендекът", ограждал града? Какво е било населението? Защо е намаляло преди да стане столица? Кои са махалите/кварталите: Язаджийска, Баш чешма, Драз и други? На всички и на други подобни въпроси, отговорите са в звуковия файл:

публикувано на 27.07.24 в 15:00
Ева и Йордан Соколови

Адресите на любовта - Ева и Йордан Соколови

В тежък развод пламва любовта на биохимичката и юристът Ева Соколова е професор по биохимия. Специализирала е като Хумболтов стипендиант в Германия, а докторската си дисертация е защитила в Московския химикотехнологичен институт Менделеев.Йордан Соколов е изявен юрист, председател на Народното събрание, бивш министър на вътрешните работи,..

публикувано на 27.07.24 в 13:55
Калоян Захариев

Във Вселената няма правилен ред

„Ех, магесническа му работа“ от Калоян Захариев - интервю с автора: "Писането ми отне малко време. Роди се без план, идея. Всичко тръгна от самосебе си. Главният персонаж е некромант. Тръгнах с идеята да бъде като Тери Пратчет, но реших да си измислям неща. Във Вселената няма правилен ред. Пиша нещо, което ми харесва, като пишеш един роман си мислиш..

публикувано на 27.07.24 в 11:35

Всеки може да помогне

Националната асоциация на доброволците в Република България организира безплатен уебинар на тема "Основни знания и умения за спонтанни доброволци за действие по време на горски пожари". Георги Влайков, директор ЦПО „Доброволец” с подробностите: "Планираме да запознаем доброволците как се работи на терен, какви са основите рискове, с каква лична..

публикувано на 27.07.24 в 10:43