Благодарността е път към щастието. А само щастлив мозък може да си постави цели, които да имат стойност за него.
Трябва да си припомним ролята на благодарността и да си съставим списък с неща, за които сме благодарни. Това ще ни припомни с колко хубави неща сме богати.
Благодарността и нещастието не могат да съжителстват в една и съща част на мозъка.
На вододела на 2025-2025 г. това подчерта пред БНР-Радио София Ивайло Кунев, корпоративен обучител с близо 20-годишен опит. Той е автор на специализирани програми за развитие на бизнес компетентности и лидерски умения. Негови са аудиокнигите "Забравените истории на България. 7 урока за лидерство", "Готов ли си да продаваш? 13 съвета за планиране на продажбите" и "НЛП-Комуникационно майсторство". В края на 2020 г. представи своята система STRETCH за баланс в живота.
Ако вие сте от тези 32-37% от хората, които си поставят цели, трябва да знаете как да го правите, за да не си правите лоша услуга като подчините мисълта и въобще живота си за постигането им, отбеляза Кунев.
"При поставена цел, неглижираме много други дейности и части от живота. Затова трябва да си даваме сметка кое ще е ощетено. Ако целта е кариера, например, може да страдат взаимоотношения с близки хора, хоби или други интереси. За да има баланс, трябва целта да е свързана в двойка с това, което "се прецаква". Да разглеждаме решенията си едновременно. Парадигмата, че не могат и двете е погрешна", каза още експертът.
Той даде пример с Дуайт Айзенхауер - 34-ти президент на САЩ и главнокомандващ съюзническите войски по време на Втората световна война, който е успял да напише 27 книги и е баща на 9 деца.
Едни от най-способните и заети хора май са имали време за всичко, вметна Кунев и предложи хората да мислят са времето си като нещо, което могат да инвестират.
Трябва да сме скъперници, да знаем, че няма време за всичко, да мислим за него като ресурс. Освен това е добре да има някаква форма на награда, когато правим нещо добро или хубаво.
Чуйте разговора на Елисавета Белеганска.
Близо 600 бездомни, които са настанени в трите центъра за временно настаняване в София, получиха основни хранителни продукти, благодарение на съвместната инициатива на Столичната община и Българската хранителна банка (БХБ). “Тази инициатива не е само за осигуряване на храна, а и за създаване на усещане за грижа и внимание“, казва зам.-кмета Надежда..
“Tokonomia“ е наречена изложбата, която ще открие Фестивала на чая (FesTeaval) в Централни хали. Има ли красота в ефимерното, нетрайното, кратката среща? Заслужава ли си да правим такова изкуство – което не изглежда създадено да издържи векове напред, което не е шлифовано до блясък, има бръчки като зряла жена или мъж и е крехко като..
Когато денят започне да расте, колекцията от орхидеи в Ботаническата градина на БАН започва обилно да цъфти. Именно затова вече 17-а година специалистите организират изложба през този сезон. Сегашното издание на цветната експозиция ще продължи до 1 март, разказа пред БНР-Радио София доц. д-р Антоанета Петрова от Сектор „Тропически и..
Предварителен анализ на планирането и изпълнението на държавната политика за младежта в България, за периода 2010-2024 г., беше представен от Националния младежки форум. Данните сочат системни пропуски, липса на прозрачност и ефективност, както и опасно нисък приоритет на младежките въпроси в държавната политика. Анализът е изготвен на..
Представяме младия музикант Георги Дачев , който пристига при нас от българската рок столица Каварна. Георги Дачев вече е по-известен като вокалист, китарист и бендлидер на групата "Do Sho band". За него музиката е призвание. Казва, че тя е негово препитание през целия му съзнателен живот. А иначе… "Пропях преди да проходя, още от..
Електромобилите са на фокус в следващото издание на рубриката "Мисли в зелено", която се осъществява между Радио София и Сдружение "Соларна академия - България". Електромобилите са нова вълна в автомобилите, които коренно промениха начина на ползване и на зареждане, коментира пред Радио София Наталия Петрова – "Развитие пазар..