Министърът на туризма Мирослав Боршош се ангажира в следващите месеци да бъде проведена сериозна и концентрирана кампания. От своя страна зам.-министърът на финансите Методи Методиев посочи, че финансовото министерство е подготвило стратегия относно еврозоната, която предвижда разгръщане под формата на над 100 събития в цяла България, роудшоу в 28-те основни областни центрове, събития по Черноморието и планинските региони.
Полина Карастоянова, изп.-директор на Националния борд по туризъм заяви, че в следващите месеци трябва да трансформират много системи във връзка с приемането на еврото у нас, за да може страната ни да бъде подготвена след присъединяването й към еврозоната.
"Към този момент сектор "Туризъм“ има висока степен на подготвеност, тъй като по-голямата част от договорите и офертите са базирани на еврото, разбира се, имат и своята левова равностойност, така както законът задължава“, каза пред Радио София Полина Карастоянова.
Тя добави, че през следващите месеци ще се проведат срещи в различни градове, за да могат всички ангажирани страни да бъдат запознати с изискванията и да бъдат разсеяни потенциални страхове.
"Бизнесът като цяло е готов за приемане на европейската валута", отбеляза зам.-председателят и главен финансов директор на Българската стопанска камара Станислав Попдончев.
В най-скоро време е важно да бъде изработено указанието към закона за въвеждане на еврото, касаещо работата със счетоводни документи. Видно е, че това е едно от нещата, което притеснява туристическия бранш, коментира още Станислав Попдончев.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Кристиан Сугарев е виолист в състава на Софийската филхармония. На 27 април от 19 часа в камерна зала „България“ заедно с още две дами от състава на филхармонията – Кристина Михайлов и Петя Йорданова той ще представи една специална и отдавна мислена програма. Самата програма е по идея на Кристиан. Ето какво разказ той за БНР – „ ще изпълним..
Днес на Томина неделя, предаването гостува на празника на община Чавдар. Говорим за развитието на региона, традициите и обичаите на хората, които живеят в малка Швейцария. Ще усетите и магията на „Света Петка“ - неолитното село над Чавдар. Първият ни гост е Павлина Павлова - секретар на община Чавдар: "Основно работим с групи с деца, това е..
Какво има зад решетката с розово-червен цвят на днешния пл.Бански? Кои гости на града винаги се озовават там? Кой премахва църквата Св.Никола Мали и кой - мюсюлманските храмове в града? Какво е да политикарствуваш и къде се политикарствува? Колко е бил капацитетът на първия цирк, преди да бъде разрушен и на мястото му да се построи покрит търговски..
Слушаме Любомир Пипков от Златния фонд на БНР - гласа му и музикални откъси от негови произведения. Говорим за композитора с проф.Юлиян Куюмджиев, преподавател в НМА и автор на книга за него, както и с внучката му, актрисата Ани Вълчанова:
Райна Попгеоргиева Футекова, влязла в историята като Райна Княгиня, има трагична и злочеста съдба. Според признанията в собствената ѝ автобиография, тя ушива знамето на Априлското въстание от любов към Георги Бенковски, който дори и да е разбрал за чувствата ѝ, не им е отговорил. Десетте дни на възторг, триумф и свобода за панагюрци и самата..
За премиерата на „Сън в лятна нощ“ на 29 и 30 април в Младежкия театър „Николай Бинев“ разговаряме с р ежисьора Диана Добрева. Тя се обръща към този текст след като е поставила много трагедии и сега е дошло време за една комедия. Но не коя да е, а именно този най-обичан текст на Уилям Шекспир. Мястото на действието, по пиеса, е гората. В тази..
Ако психодраматистите бяха рекламисти – събитие от Българско Дружество по Психодрама и Групова Терапия, представено ни от Богдана Златева - дипломиран психодрама асистент към Д.Е.А.: "До голяма степен изграждането на лична марка е резултат на среща с другия. Стратегическата комуникация следва формата и структурата, с която се появяваме. Но се..