Подкаст на српском
Бугарски национални радио © 2022 Сва права задржана

Још две победе бугарских боксера у Јеревану

Бугарски боксер Данијел Асенов је у категорији до 54 кг победио Салаха Омара из Немачке, док је Хавијер Ибанијес савладао Швеђанина Небила Ибрахима у категорији до 57 кг.

Кристијан Николов је у полутешкој категорији до 80 кг поражен од српског боксера Артума Агејева.

Полуфинале ће се играти у недељу, 29. маја, а очекивања су да бугарски боксери освоје макар три бронзе.

Више из ове категориjе

Григор Димитров

Димитров у четвртфиналу АТП 500 турнира у Бечу

Најбољи бугарски тенисер Григор Димитров изборио је пласман у четвртину финала АТП турнира серије 500 који се игра у дворани у Бечу. Димитров је елиминисао 3. носиоца турнира и 8. тенисера на АТП листи Руса Андреја Рубљова са 6:3, 6:4 након меча..

објављено 27.10.22. 18.31

Награде за ученице из Бугарске

Бугарски тим за информатику освојио је сребрне и бронзане медаље на Европској олимпијади из информатике за девојке одржаној у Анталији, Турска, саопштено је из Министарства образовања и науке Бугарске. Сребрне медаље освојиле су Јасмин Ердим,..

објављено 24.10.22. 12.10
Светлана Каменова

Три Бугарке бориће се за европско злато у боксу

Севда Асенова, Венелина Поптолева и Светлана Каменова бориће се за злато у својим категоријама на Европском првенству у боксу у црногорском граду Будви. Асенова је у полуфиналу савладала свог противника Шанон Сујини из Ирске, а Поптолева и..