Светско Драгон боат првенство 2025. одржаће се у Русеу

Такмичење са програма Међународне кану-кајак федерације ће се одржати у језеру шумског парка "Липник", у околини подунавског града Русеа. Учествоваће преко4.000 такмичара и више од 10.000 гостију из земље и иностранства, изјавили су из општинске..

објављено 20.3.21. 07.35
Григор Димитров

Димитров у четвртфиналу у Акапулку

Григор Димитров изборио је пласман у четвртину финала тениског турнира у Акапулку, Мексико, након што је савладао Србина Миомира Кецмановића са 6:4, 6:2 у мечу који је трајао 86 минута, преноси БТА. У следећем колу ће бугарски тенисер играти..

објављено 18.3.21. 09.18

Григор Димитров игра у осмини финала у Акапулку

Бугарски тенисер Григор Димитров се пласирао у осмину финала турнира у Акапулку. Сада је он 5. носилац турнира, 2014. је постао шампион, а прошле године је играо у полуфиналу. Након 70 минута игре Француз Адријан   Манарино је предао меч..

објављено 17.3.21. 09.38
Стефка Костадинова

Стефка Костадинова у Музеју светске атлетике

Стефка Костадинова добила је посебан кутак у првом ове врсте 3D Музеју светске атлетике који је отворен уз подршку Међународне атлетске асоцијације. Бугарка је међу највећим звездама у историји атлетике. 1987. године је на Светском..

објављено 16.3.21. 12.39

Григор Димитров попео се на 16. место АТР листе

Најбољи бугарски тенисер Григор Димитров напредовао је за једно место и сада је 16. на АТР листи. Ове недеље ће се Димитров вратити на терен учешћем на АТР 500 турниру у Акапулку где је 2014. године освојио титулу. Цветана Пиронкова је код..

објављено 15.3.21. 18.38

Софи Матију победница слалома у Банском

19-годишња Софи Матију из Италије постала је прва у женској конкуренцији са времном 1:40.24 у слалому на Светском првенству у алпском скијању за такмичаре до 21 године у Банском. Друго место заузела је 19-годишња Моа Бострем Мусенер из Шведске (49.63 и..

објављено 10.3.21. 13.45

Швеђанка победница у велеслалому у Банском

18-годишња Хана Елфман из Шведске освојила је златну медаљу у велеслалому на Светском првенству у алпском скијању за јуниоре у Банском. Елфман је била за 0,75 секунди бржа од Марте Монсен из Норвешке и за 0,88 секунди од Неје Дворник из Словеније...

објављено 9.3.21. 16.36

Теквондисти из преко 50 земаља стижу у Софију

Више од 700 теквондиста из преко 50 земаља одмериће снаге 6. и 7. марта у Софији на Међународном турниру Рамус Софија опен G1 категорије. Вест јавља БГНЕС. Међу учесницима су олимпијски и светски шампиони. Ово је први велики тест за такмичаре..

објављено 5.3.21. 07.00
Марија Мицова

Коронавирус зауставио бугарску бадминтонисткињу у Базелу

Бугарска бадминтонисткиња Марија Мицова искључена је с турнира у Базелу, Швајцарска, с наградним фондом 130.000 америчких долара. Мицова је била у контакту са зараженим чланом бугарске селекције, саопштили су из Међународне бадминтонске федерације,..

објављено 3.3.21. 15.00

Бугарска прва по броју медаља на боксерском турниру „Странџа“

Бугарски боксери били су на изузетно високом нивоу у дворани „Софија“ и освојили су 8 медаља на најстаријем боксерском турниру у Европи – 5 златних и 3 бронзане. Злато су однели Стојка Крстева (51 кг), Станимира Петрова (57 кг), Данијел Асенов (52 кг),..