Подкаст на српском

35 година рекорд Стефке Костадинове у скоку увис остаје необорен

На данашњи дан пре 35 година (30. августа 1987. године) на Светском првенству у атлетици у Риму Стефка Костадинова је оборила светски рекорд у скоку увис. На Олимпијском стадиону бугарска атлетичарка је прескочила 209 центиметара и тиме за 1..

објављено 30.8.22. 07.10

120 бициклиста са 3 континента учествује у бициклистичкој трци кроз Бугарску

120 бициклиста 20 националности и тимова са 3 континента учествоваће у 69. бициклистичкој трци кроз Бугарску. Почетак је данас (27. августа) у 16,00 часова у Софији, испред цркве Александра Невског. Трка ће трајати 5 дана, а укупна дужина трасе је..

објављено 27.8.22. 08.25
Адријан Андреев

Адријан Андреев у финалу дублова на турниру у Прагу

Дејвис куп репрезентативац Бугарске Адријан Андреев пласирао се у финале дублова на тениском турниру АТП челенџер серије у Прагу са наградним фондом од 32.160 евра. Ово је први пут у каријери Андреева да је стигао до ове фазе турнира челенџер..

објављено 26.8.22. 18.47

Бугарски боксери освојили три тутуле на Moldavian Belt у Румунији

Бугарски боксери освојили су три од три златне медаље на међународном турниру у боксу Moldavian Belt у Румунији. Након Николаја Маринова који је освојио титулу у категорији до 60 кг, златом су се окитили и Златислава Чуканова у категорији до 50 кг..

објављено 26.8.22. 14.25

17-годишњи Мек Радерфорд завршио свој обилазак око света ултралаким авионом у Бугарској

Мек Радерфорд је данас слетео на аеродром у близини бугарског села Кондофреј, у околини Радомира. 17-годишњи тинејџер из Белгије кренуо је на пут око света у марту ове године са истог места. Радерфорд је оборио два рекорда – за најмлађег..

објављено 24.8.22. 18.10

Сестрe Стоевe играће у трећем колу Светског првенства у бадминтону у Токију

Бугарке Габријела и Стефани Стоеве су се пласирале у треће коло Светског првенства у бадминтону у Токију у конкуренцији дублова. Наше троструке европске шампионке су после 34 минута игре победиле представнице Јужне Кореје са 21:13, 21:9.

објављено 24.8.22. 12.33

Две нове победе за бугарске шахисткиње у Прагу

Трећег дана Европског првенства у класичном шаху у Прагу бивша светска шампионка Антоанета Стефанова је победила Јулију Мовсесјан из Чешке, а Викторија Радева је савладала Украјинку Јелисавету Хребенчукову. У привременом пласману највише бодова..

објављено 23.8.22. 14.07

Успех за бугарске шахисткиње у Прагу

Другог дана Европског првенства у класичном шаху у Прагу бугарске шахисткиње су забележиле две победе, два ремија и два пораза. 17-годишња Надја Тончева је победила Говхар Бејдулаеву из Азербејџана, а Нургул Салимова је савладала Гркињу..

објављено 22.8.22. 16.04
Александар Божилов

Александар Божилов светски вицешампион у акватлону

На Светском првенству у акватлону у словачком граду Шаморину Александар Божилов је постао вицешампион света у категорији јуниора   до 19 година. Ово је историјски успех за Бугарску. "Наш највећи циљ је да видимо Бугарина на олимпијском..

објављено 19.8.22. 16.45

УЕФА одбила жалбу Левског, утакмица са Хамруном неће бити поновљена

УЕФА је одбила жалбу Левског којом је бугарски тим захтевао да се понови реванш утакмица трећег кола квалификација са представником са Малте због одређених неправилности. Одлука није образложена. У питању је ситуација када су фудбалери Левског..