Подкаст на српском

Лудогорец поразио Фенербахче резултатом 2:0

Бугарски фудбалски клуб Лудогорец одиграо је једну од својих најбољих утакмица у последњих неколико година, савладавши на домаћем терену турски Фенербахче резултатом 2:0. Екипа из Разграда сада има шансе да се пласира у елиминациону фазу Лиге..

објављено 10.11.23. 09.29

Куп „Денкова – Стависки“ окупља 290 уметничких клизача у Софији

Рекордан број такмичара учествоваће на међународном турниру у уметничком клизању – Купу „Денкова – Стависки“, који ће се одржати између 8. и 12. новембра у Зимском дворцу у бугарској престоници. За трофеје на 11. издању турнира ће се такмичити 290..

објављено 8.11.23. 07.30
Григор Димитров

Григор Димитров није успео да освоји другу Мастерс титулу у својој каријери

На Мастерс турниру у Паризу Григор Димитров је у финалу, након 1 сата и 39 минута игре, изгубио меч од Новака Ђоковића са 4:6, 3:6. Тако најбољи бугарски тенисер није успео да победи најбољег тенисера света и да освоји другу Мастерс титулу у својој..

објављено 5.11.23. 18.31
 Александар Зверев

Зверев ипак одустао од учешћа на Sofia Open 2023.

Немачки тенисер Александар Зверев отказао је учешће на тениском турниру Sofia Open 2023. из серије 250 АТР, који се одржава између 4. и 11. новембра у бугарској престоници. Упркос својој жељи да обрадује обожаваоце у Бугарској, Зверев је одлуком својих..

објављено 4.11.23. 16.10

Александар Зверев стиже на Sofia Open 2023.

Олимпијски шампион Александар Зверев играће на тениском турниру Sofia Open 2023. из серије 250, који ће се у главном граду Бугарске одржати од 4. до 11. новембра, саопштено је из Бугарске тениске федерације. Учешће немачког тенисера на турниру у Софији..

објављено 3.11.23. 10.30

Григор Димитров играће у четвртфиналу Мастерса у Паризу

Бугарски тенисер Григор Димитров пласирао се у четвртфинале Мастерс турнира у Паризу, пошто је данас у осмини финала након 67 минута игре победио Казахстанца Александера Бублика са 6:2, 6:2. Године 2019. Димитрова је на Мастерсу у главном граду..

објављено 2.11.23. 16.28

У Паризу Димитров савладао и Медведева

Григор Димитров је обезбедио пласман у осмину финала Мастерс турнира у Паризу. Бугарин је савладао трећег тенисера света – Руса Данила Медведева, након 2 сата и 56 минута игре. Резултат је 6:3, 6:7(4), 7:6(2). Подсећамо да је Медведев недавно..

објављено 1.11.23. 18.41

Григор Димитров савладао Лоренца Музетија на Мастерсу у Паризу

Бугарски тенисер Григор Димитров је обезбедио пласман у друго коло Мастерса у Паризу након што је савладао Италијанца Лоренца Музетија са 6:2, 6:7 (4), 6:3. Димитров, који је тренутно 17. тенисер света, победио је 22. играча на АТП листи..

објављено 31.10.23. 11.05

Нестеров са првом титулом у синглу на турниру ITF

Дејвис куп репрезентативац Бугарске Пјотр Нестеров освојио је титулу у синглу на тениском турниру ITF на чврстој подлози у Ал Захри, Кувајт, са наградним фондом од 15.000 америчких долара. Нестеров је као четврти носилац после преокрета у финалном..

објављено 29.10.23. 19.50

Јамбол домаћин најстаријег атлетског такмичења у бугарском календару

Јамбол је по 57. пут домаћин републичког кроса „Дијана”, који носи епитет најстаријег такмичења у атлетском календару у Бугарској. За учешће се пријавило више од 80 такмичара из 21 клуба у земљи, саопштили су организатори. Учесници су подељени у осам..