Ο Μλαντέν Ντιμιτρόφ ή Mr. Moon είναι ντραμίστας, DJ και παραγωγός. Έχει πρότζεκτ με τη Λίλη Ιβανόβα, τον Λιούμπο Κίροφ, τον Μιροσλάβ Τουρίισκι (πιάνο), την Ντέσι Αντόνοβα του Phuture Shock, τα συγκροτήματα Tri O Five, Mind Trips κ.ά.. Τα τελευταία χρόνια είναι μέρος και της band, με την οποία η τζαζ τραγουδίστρια Μιροσλάβα Κατσάροβα είναι στη σκηνή και στο στούντιο ηχογραφήσεων. Στο τραγούδι «Μαθαίνω να είμαι μαζί σου» τα πράγματα είναι λίγο πιο διαφορετικά – εκείνος είναι DJ και δημιουργός του πρότζεκτ και η Μιροσλάβα έγραψε τους στίχους. Στην ηχογράφηση συμμετέχουν επίσης ο πιανίστας Μιροσλάβ Τουρίισκι και ο κιθαρίστας Άνγκελ Ντιουλγκέροφ.
Μετάφραση: Ντενίτσα Σοκόλοβα
Στις 10 Αυγούστου στο Θερινό Θέατρο του Μπουργκάς θα δώσει συναυλία ο Στέφαν Ίλτσεβ. Ο νεαρός είναι από την πόλη και την αγαπά όσο τον αγαπούν οι συμπολίτες του. Η συναυλία λέγεται «Προορισμός Μπουργκάς» και για τον Στέφαν είναι ντεμπούτο ως οργανωτής,..
Απόψε στην σκηνή του Plovdiv Jazz Fest στο Θερινό Σινεμά «Ορφέι» θα έχει 2 συναυλίες. Η μια είναι του συγκροτήματος Frantik Zen του σαξοφωνίστα από την Καταλωνία, Αρνάου Γκαρόφε, ο οποίος ζει εδώ και μια δεκαετία στην Βουλγαρία. Έπειτα..
Απόψε στο νησί Αγία Αναστασία η Κρατική Όπερα του Μπουργκάς διοργανώνει την συναυλία «Edith Piaf - Non, je ne regrette rien» η οποία είναι μέρος της σειράς «Πάρτυ στο νησί 2024». Στην υπαίθρια σκηνή οι καλλιτέχνες θα αποτίσουν φόρο τιμής στην..
Στις 10 Αυγούστου στο Θερινό Θέατρο του Μπουργκάς θα δώσει συναυλία ο Στέφαν Ίλτσεβ. Ο νεαρός είναι από την πόλη και την αγαπά όσο τον αγαπούν οι..