Божинов с втори гол за "Левски", "сините" се връщат от Кипър без победа

Валери Божинов вкара втория си гол за "Левски" при равенството 1:1 срещу "Урал"
Снимка: sportal.bg

Отборът на "Левски" остана без победа по време на подготвителния си лагер в Кипър, след като в последната си контрола завърши наравно 1:1 с руския "Урал". Рожденикът Валери Божинов изравни в началото на второто полувреме, а малко преди почивката Александър Ерохин вкара за руснаците. Удар на Димитър Макриев срещна гредата, а попадение на Цветан Генков бе отменено заради засада през втората част.

Така "Левски" записа 2 равни и 3 загуби от 5-те си контроли в Кипър - равенствата бяха срещу шампиона на Литва "Жалгирис" (1:1) и днес срещу "Урал", а пораженията - от руския "Мордовия" (1:2) и чешките "Теплице" (2:4) и "Виктория" Пилзен (0:3).

За първи път от началото на подготовката новите Аймен Белаид и Павел Чмовш играха кто двойка в центъра на защитата, крайни защитници бяха Пламен Крумов и Орлин Старокин, заради контузията и наказанието на Дъстли Мюлдер, в средата действаха Владимир Гаджев, Кевин Брю и Борислав Цонев, а Ларсен Туре и Мирослав Иванов - по крилата до изнесения на върха на атаката Валери Божинов. Новото попълнение Рафаел Бастос изгледа срещата от трибуните, като в понеделник, след прегледите в София ще подпише официално договор