"Рома" се доближи до "Ювентус" след минимален успех в Болоня

Белгийският национал Раджа Ненголан вкара първия си гол за "Рома" при успеха с 1:0 над "Болоня"

"Рома" победи закъсалия "Болоня" с 1:0 като гост в изтеглен мач от 25-ия кръг на италианското футболно първенство. Столичани записаха пети успех в последните си шест срещи в калчото и с 57 точки се утвърдиха на второто място, на 6 точки зад лидера "Ювентус". "Болоня" пък остана само с един успех в осемте си мача от началото на календарната година и заема 16-та позиция с 21 точки, само на 2 точки над зоната на изпадащите.

Единственото попадение на "Ренато Дал'Ара" реализира Ражда Ненголан. Белгийският национал се разписа за първи път с екипа на "Рома" в 37-та минута, когато засече отблизо добър пас на Миралем Пянич. Столичани можеха да вкарат още в 19-та минута, но Матия Дестро нацели гредата.

"Рома" контролираше мача, но "Болоня" също направи всичко по силите си, за да избегне поражението. В добавеното време домакините можеха са стигнат до гол, но Лазарос Христодулопулос не успя да насочи топката в мрежата с глава отблизо.