Европейските страни не трябва да връщат бежанци в България, докато българските власти не подобрят осезаемо условията за приемането им и не подобрят процедурите за издаване на бежански статут, категорична е правозащитната организация "Амнести интернешънъл".
Днес Агенцията на ООН за бежанците трябва да обяви становището си по въпроса за прехвърлянето на търсещи убежище в страната ни, след като още през януари призова за прекратяване на всички бежански трансфери заради лошите битови условия и проблемите с цялостния подход по отношение на бежанците.
Според европейските закони търсещите убежище могат да бъдат връщани в България, когато тя е първата страна, в която бежанците са влезли на територията на Европейския съюз.
По време на проверките в бежанските центрове у нас на мисията на "Амнести интернешънъл" през март бе установено, че е постигнат известен напредък, но условията за живот в част от тези центрове все още са неадекватни.
Хиляди мъже, жени и деца, предимно сирийски бежанци, пристигнаха у нас през последните три месеца на 2013-а година през границата с Турция. След това бежанският поток значително намаля след засилването на граничния контрол.
В прикачения звуков файл можете да чуете каква работа си намират бежанците у нас и какви трудности срещат.
Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..