Топлофикациите искат повече от предложеното от ДКЕВР поскъпване на топлото

Снимка: БГНЕС

Държавната комисия за енергийно и водно регулиране публикува предложенията на топлофикациите за изменение на цените на топлата вода от 1-ви юли. От тях става ясно, че дружествата са поискали по-голямо увеличение на цените на топлоенергията от това, което предлагат от ДКЕВР.

В края на миналия месец от енергийния регулатор предложиха увеличение на цените на топлата вода средно с около 10 на сто. Най-малко поскъпване беше предложено в Плевен - с 4,1 на сто, а най-значително за Русе - с близо 19 процента. От асоциацията на топлофикациите обаче, настояха за по-плавен скок на цените средно с пет-шест на сто, заради опасения от отлив на клиенти. 
От пловдивската топлофикация например предлагат цената на мегават час да бъде променена от 72 на близо 88 лева, при предложени от ДКЕВР малко над 79 лева. Ситуацията е сходна и при другите топлофикационни дружества, като единствената топлофикация, която прави изключение, е софийската. От там са поискали цената на мегават час да стане около 82 лева при предложени от ДКЕВР над 90 лева за мегават час. 
Председателят на Асоциацията на топлофикациите Илия Николаев заяви.
Тази наша позиция винаги е била желание, но това значи, че държавната комисия трябва да създаде такива условия чрез някои от възможностите, това което е обявено просто е нещо, което в голяма степен е условно. То дава картина, от която след това трябва да влезе в роля държавната комисия.
Окончателното решение за новите цени на топлата вода трябва да бъде взето до края на този месец.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Еврокомисар Елжбета Биенковска и министърът на икономиката Емил Караниколов дават изявления след неформалния съвет по конкурентоспособност на ЕС в София.

Елжбета Биенковска: Цифровизацията и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места

Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството  Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..

публикувано на 01.02.18 в 16:47