Британският премиер Дейвид Камерън е подложен на все по-силна критика в собствената си Консервативна партия от високопоставени политици, които смятат, че Лондон не прави достатъчно, за да спре насилието в Газа.
Британските медии говорят за бунт сред управляващите консерватори, който бе предизвикан от оставката по-рано тази седмица на баронеса Варси. Тя заяви, че се оттегля като заместник-министър на външните работи, тъй като британският министър-председател отказва да заеме по-твърда позиция към Израел заради военната акция в Газа, при която бяха убити близо 2000 палестинци.
Баронеса Варси посочи, че действията на Дейвид Камерън вредят на британския национален интерес, тъй като могат да радикализират младите мюсюлмани на Острова. Тя призова за незабавно оръжейно ембарго срещу Израел и посочи, че подходът на правителството към кризата в Газа е "морално незащитим".
Нейните думи бяха подкрепени от други известни политици-консерватори. Алистър Бърт, бивш заместник-министър на външните работи за Близкия изток, заяви, че недоволство от британската позиция към конфликта има не само в неговата партия, но и сред всички депутати в британския парламент.
Бившият министър на отбраната сър Никълас Соумс написа в Туитър, че правителството трябва да се поучи от оставката на Саида Варси, която е напуснала заради много сериозен проблем.
Но най-силното изказване дойде от депутата Андрю Мичъл, който е бивш министър на международното развитие. Той заяви, че Израел има право да се защитава, но добави, че страната трябва се съобразява с международното право, когато предприема военни действия. Мичъл предупреди, че избиването на невинни хора в Газа "ще се отрази на поколения напред" и именно това е нещото, което "трови наличието на добра воля в Близкия изток". Той подкрепи и призива на баронеса Варси за налагане на оръжейно ембарго.
Наблюдатели отбелязват, че оставката на Саида Варси, първата жена-мюсюлманка в британското правителство, ще подкопае усилията на консерваторите да спечелят гласовете на мюсюлманската общност на Острова на общите избори догодина.
Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..