Германия затяга антитерористичните си закони

В интервю за днешния "Билд цайтунг" министърът на правосъдието на Германия Хайко Маас казва, че до края на месеца предстои внасянето на пакет законодателни промени в Бундестага, които са свързани с антитерористичните закони. Според него пакетът промени не е повлиян от събитията в Париж, а те само са ускорили внасянето им.

Германия затяга драстично мерките за сигурност и прави промени в антитерористичното си законодателство, но те са съобразени със специална резолюция на Съвета за сигурност на ООН за борбата срещу тероризма, приета през септември 2014-а година, която е трябвало да бъде съгласувана и приета от партньорските страни в ЕС.

В пакета законодателни промени влизат криминализирането на всяка форма на дарения и спонсорство за терористични организации и действия; увеличават се наказанията на ислямски бойци, които са се върнали от участие в джихад или само в тренировъчни лагери на „Ислямска държава“ или „Ал Кайда“; продължава интернет проследяването на кореспонденции на радикални ислямисти с техни роднини, приятели и съмишленици.

Министърът признава, че няма държава, в която да има абсолютна сигурност, но заплахите за атентати спрямо западната цивилизация трябва да се приемат съвършено сериозно от цялото общество. То не трябва да се притеснява, че ще бъде подложено на тотално проследяване и прослушване и че предприетите вече драконовски мерки не нарушават правата на хората като цяло. Още повече, когато е в интерес на сигурността на всеки и на държавата в цялост.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Еврокомисар Елжбета Биенковска и министърът на икономиката Емил Караниколов дават изявления след неформалния съвет по конкурентоспособност на ЕС в София.

Елжбета Биенковска: Цифровизацията и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места

Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството  Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..

публикувано на 01.02.18 в 16:47