Видеозаписът, с който "Ал Кайда на Арабския полуостров" поема отговорността за атентата срещу френския седмичник "Шарли ебдо" е автентичен. Това гласи констатацията на американски експерти, цитирани от Държавния департамент. Негова говорителка не потвърди, че именно тази група е отговорна за атентатите, но уточни, че разследването продължава.
"Ал Кайда на Арабския полуостров" е базирана в Йемен и пое отговорност за нападението, заявявайки, че е действала по инструкции на ръководителя на "Ал Кайда" Айман аз Зауахири, за да отмъсти за обидата към пророка Мохамед.
Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..