Навършват се 50 години от смъртта на Уинстън Чърчил, смятан за най-великия британец от мнозина на Острова и един от най-големите политици в световната история.
На 15 януари 1965 година Уинстън Чърчил получава сърдечен удар, а девет дни по-късно 90-годишният бивш британски премиер умира в дома си в Лондон. С декрет на кралицата, тялото му е изложено на показ три дни в Уестминстър, като само за втори път в британската история монархията урежда държавно погребение на премиер. Около 300 000 души посещават Уестминстър, за да отдадат почит на човека, който защити Великобритания срещу Третия райх през Втората световна война. На самото погребение на 30 ануари пристигат представители на 112 държави, а около 350 милиона души в Европа наблюдават пряко по телевизията процесията.
Днес, по случай 50-тата годишнина от смъртта на Чърчил, в имението му Чартуел в графство Кент ще бъде изложена последната му снимка. Ще бъдат положени венци пред статуята на пред парламента в Лондон, а в самия парламент на 30 януари ще има възпоменателна служба. Редица исторически музеи в страната организират специални изложения, посветени на Чърчил. Музеят на науката в Лондон посвещава изложба на подкрепата, която Чърчил дава на научните постижения, помогнали за спечелването на Втората световна война.
Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..