Всеки пети българин не споделя с партньора си колко пари получава. Едва 6 процента от домакинствата имат фиксиран таван на месечните разходи. Данните са от международно проучване на една от големите фирми за кредитни услуги у нас. Освен че не споделят размера на доходите си, 22 на сто от българите не разкриват напълно на партньора си и за какво ги харчат.
И в четирите държави, където е проведено проучването, България, Полша, Чехия и Словакия мъжете предпочитат да пазят тайна за техните доходи докато жените за своите разходи. У нас едва шест на сто от семействата си определят месечен размер на разходите, които се стремят да не надхвърлят, докато в Полша този процент е 14, а за Чехия и Словакия девет на сто.
Близо една трета от сънародниците ни обаче заявяват, че в повечето случаи не успяват да се вместят в рамките на определения от тях бюджет -проблем, който се среща значително по-рядко сред домакинствата в Полша, Словакия и Чехия. Също така една трета от българите не успяват да пестят, докато в останалите държави, този дял е значително по-малък.
И нещо любопитно: българите са най-щедри в поддържането на извънбрачни връзки. За целта отделят месечно по 360 лева от семейния бюджет. Затова пък най-малко българи признават, че поддържат подобни отношения.
Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..