74 компании ще участват в тазгодишното издание на изложението "Дни на кариерата" в секторите IT, телекомуникации и аутсорсинг. Форумът събира заедно студенти и млади специалисти с водещи български и международни компании, които търсят служители, за да сверят младежите представите си за пазара на труда и да придобият реална представа за възможностите и изискванията в него.
През целия ден компаниите ще представят свободните си работни и стажантски позиции. Паралелно ще се провеждат практически работилници в две отделни зали. Целта е да се даде възможност на компаниите да представят пред младежите някои от работните им процеси. Така посетителите могат да преценят дали наистина биха намерили своето работно място в дадената фирма.
В края на деня ще се проведе и томбола с награди от фирмите-участници, в която ще могат да се включат всички посетители на форума.
Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..
публикувано на 01.02.18 в 16:47
LANGUAGES
РОТАЦИОННО ПРЕДСЕДАТЕЛСТВО НА СЪВЕТА НА ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ