Германия тръгна с трудна победа на олимпийската квалификация в Берлин

Германия започна с победа срещу Белгия на олимпийската квалификация в Берлин
Снимка: cev.lu

Волейболистите на Германия започнаха с много трудна, но затова пък чиста победа на олимпийската квалификация, на която са домакини в Берлин. В "Макс Шмелинг Хале" германците победиха Белгия с 3:0 гейма (28:26, 25:19,26:24) в първия си мач от първа група, но трябва да благодарят на неопитността на белгийския тим, който спокойно можеше да спечели първия и третия гейм.

В първата част възпитаниците на Доминик Байенс, които победиха Франция с 3:0 преди няколко дни, водеха почти през цялото време и само елементарни грешки в края не им позволиха да вземат първата част. Вторият гейм определено беше за домакините, които имаха инициативата през цялото време, а Грозер атакуваше успешно от всяка позиция. В третата част белгийците пропиляха 5 точки преднина, за да отстъпят с 26:28.

Грозер приключи с 19 точки, а Кристиян Фром добави 11. За белгийците най-резултатен беше капитанът Сам Деруу с 15 точки, а Симон Ван Де Вуурде реализира 14.