Волейбол: Полша победи Сърбия след 2 часа битка на квалификацията в Берлин

Курек беше най-резултатен при победата на Полша над Сърбия с 3:1 в Берлин
Снимка: cev.lu

Точно 2 часа игра бяха нужни на световните шампиони от Полша да победят състава на Сърбия с 3:1 гейма (22:25, 25:18, 25:23, 25:21) в първия си мач от европейската олимпийска квалификация в Берлин. В "Макс Шмелинг Хале" поляците, подкрепяни от близо 1500 свои сънародници, успяха да обърнат нещата в своя полза, след като сърбите взеха първата част с 25:22. Александър Атанасийевич беше неуловим за полската блокада и въпреки разсеяното посрещане, играчите на Никола Гърбич стартираха добре.

След това обаче се разигра звездата на поляците Бартош Курек, който успя да вкара силен сервис и да поправи неубедителната си атака и Полша изравни след 25:18. Най-важен и за двата тима беше третият гейм, в който поляците успяха да триумфират след 25:23, а след това си затвориха мача с 25:21.

Курек стана топреализатор в мача с 22 точки, а за Сърбия Атанасийевич завърши с 19.